×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳

بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران در هفته نخست کاری فروردین ۱۴۰۲ میزبان معامله بیش از ۱۵.۵ میلیون ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش نزدیک ۶۱۹ میلیارد تومان بود. سیمان از لحاظ حجم و سکه امامی (تمام) به لحاظ ارزش معاملات برتر از سایر دارایی ها، در مقام نخست ایستاد و دارایی جدید این بازار یعنی شمش طلا نیز با معامله ۴۰ هزار و ۲۰۳ گواهی، آمار قابل قبولی را به ثبت رساند.

به گزارش کیوسک خبر به نقل از کالاخبر ، ۱۵ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۵۰۲ ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش بیش از ۶۱۸ میلیارد و ۹۴۴ میلیون تومان در بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالا در هفته گذشته معامله شد. ارزش معاملات مربوط به ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ نیز نزدیک یک هزار و ۲۸ میلیارد تومان برای ۲۴ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۵۶۶ ورقه بهادار مبتنی بر کالا بود.

در جریان معاملات هفته گذشته، یک میلیون و ۱۶ هزار و ۴۰۰ اوراق گواهی سپرده سکه طلا (تمام) در حالی منعقد شد که این دارایی پایه ارزش نزدیک ۳۲۲ میلیارد و ۸۶۵ میلیون تومان را ثبت کرد.

اوراق مبتنی بر تمام سکه طلا با کسب سهم ۵۲ درصدی در ارزش معاملات در جایگاه نخست ایستاد. سکه طلا (تمام) سهم ۷ درصدی در حجم معاملات داشت و جایگاه سوم را در حجم کل بازار گواهی سپرده کالایی پس از سیمان و زعفران از آن خود کرد.

سیمان با ثبت معامله ۷ میلیون و ۸۵۷ هزار گواهی سپرده، رتبه نخست از نظر حجم را به ثبت رساند و ارزش معاملات این دارایی بیش از ۷۰۶ میلیون تومان شد. سهم این دارایی از حجم کل معاملات ۵۱ درصد بود که از لحاظ حجم در جایگاه نخست ایستاد.

در هفته منتهی به ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ بالغ بر ۶ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۴۵۱ گواهی سپرده زعفران نیز به ارزش بیش از ۲۵۱ میلیارد و ۴۵۱ میلیون تومان منعقد شد که این دارایی پایه، با سهم ۴۱ درصدی در حجم و ارزش جایگاه دوم را در دو آیتم به خود اختصاص داد.

ارزش معاملات ۲۱۹ هزار و ۵۳۶ گواهی سپرده شیشه نیز به بیش از ۲۲ میلیارد و ۲۴۴ تومان رسید و این دارایی توانست مقام چهارم را از لحاظ حجم بعد از سیمان، زعفران و سکه طلا و مقام سوم را از نظر ارزش پس از سکه طلا (تمام) از آن خود کند. این دارایی پایه توانست سهم یک درصدی از حجم کل معاملات گواهی سپرده کالایی و سهم ۴ درصدی از ارزش کل این معاملات را به خود اختصاص دهد.

در هفته ای که گذشت معامله ۱۱ هزار و ۸۸۳ گواهی سپرده برنج به ارزش بیش از ۹۰۶ میلیون تومان در بازار مالی بورس کالای ایران نیز به ثبت رسید. همچنین ۲۹ گواهی سپرده زیره سبز به ارزش بیش از ۵.۸ میلیون تومان منعقد شد.

تا پایان سال گذشته همچنین شاهد اضافه شدن دارایی جدید و جذاب دیگر به بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا بودیم به گونه ای که در تا پایان سال گذشته، ۱۴۶ هزار و ۲۵۹ گواهی به ارزش نزدیک ۴۳ میلیارد و ۸۳۲ میلیون تومان منعقد شد.

در هفته نخست کاری سال جدید نیز ۴۰ هزار و ۲۰۳ گواهی سپرده شمش طلا به ارزش ۱۳ میلیارد و ۹۱۳ میلیون تومان منعقد شده است.

۱۵.۵ میلیون گواهی سپرده در بورس کالا معامله شد
۱۵.۵ میلیون گواهی سپرده در بورس کالا معامله شد
۱۵.۵ میلیون گواهی سپرده در بورس کالا معامله شد

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.