×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۸ مهر , ۱۴۰۲

یک گیگابایت اینترنت رایگان و اینترنت وای‌فای رایگان در مناطق مرزی، ارتباط آنلاین رایگان در روبیکا به همراه تعرفه‌های تخفیفی مکالمه، اینترنت و پیامک در کشور عراق، پیشنهادهای ویژه اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران برای زائران اربعین ۱۴۰۲ است.

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با هدف تسهیل ارتباطات و دسترسی به اینترنت برای زائران اربعین در کشور عراق، ضمن کاهش تعرفه‌های رومینگ بین‌الملل در کشور عراق، پنج بسته اینترنت رومینگ بین‌الملل و سه بسته ترکیبی اینترنت، مکالمه و پیامک را ویژه زائران اربعین در کشور عراق معرفی کرد. این تعرفه‌ها و بسته‌ها که در مقایسه با اپراتورهای عراقی، مقرون به صرفه‌ترند، تا ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ قابل فعال‌سازی و تا پایان اعتبار  بسته، قابل مصرف هستند.

بسته‌های اینترنت با تخفیف استثنایی

بسته‌های اینترنت رومینگ ارائه شده توسط ایرانسل، که با هدف رفاه و آسایش بیشتر و تسهیل در ارتباطات زائران در ایام اربعین سرور و سالار شهیدان، از طریق اپراتورهای Zain و Asiacell در نظر گرفته شده است، شامل بسته ۵۰ مگابایتی یک روزه با قیمت ۶هزار و پانصد تومان، بسته ۱۵۰ مگابایتی هفت روزه با قیمت ۱۸هزار تومان، بسته ۳۰۰ مگابایتی هفت روزه با قیمت ۳۳هزار تومان، بسته یک گیگابایتی هفت روزه با قیمت ۱۰۰هزار تومان و بسته پنج گیگابایتی ۱۴ روزه با قیمت ۳۶۰هزار تومان هستند.

بسته‌های ترکیبی ارائه‌شده توسط ایرانسل نیز، شامل بسته ترکیبی ۱۰ دقیقه مکالمه و ۱۰۰ پیامک با قیمت ۸۰هزار تومان، ۲ گیگابایت اینترنت رومینگ، ۲۰ دقیقه مکالمه و ۲۰۰ پیامک با قیمت ۲۵۰هزار تومان و بسته ترکیبی ۹۰ دقیقه مکالمه و ۹۰ پیامک با قیمت ۴۹۵هزار تومان هستند. مدت اعتبار این سه بسته ترکیبی هفت روز است.

حجم بستهقیمتاعتبار
۵۰ مگابایت۶٬۵۰۰ تومان۱ روز
۱۵۰ مگابایت۱۸٬۰۰۰ تومان۷ روز
۳۰۰ مگابایت۳۳٬۰۰۰ تومان۷ روز
۱۰ دقیقه مکالمه با ایران + ۱۰۰ پیامک۸۰٬۰۰۰ تومان۷ روز
۱ گیگابایت۱۰۰٬۰۰۰ تومان۷ روز
۲ گیگابایت + ۲۰ دقیقه مکالمه با ایران + ۲۰۰ پیامک۲۵۰٬۰۰۰ تومان۷ روز
۵ گیگابایت۳۶۰,۰۰۰تومان۱۴ روز
 ۹۰ دقیقه مکالمه با ایران + ۹۰ پیامک۴۹۵٬۰۰۰ تومان۷ روز

بدین ترتیب مشترکان ایرانسل، علاوه بر اینکه نیاز به خرید سیم‌کارت و تغییر شماره ندارند، در هزینه اینترنت مصرفی‌شان‌ در طول سفر صرفه‌جویی می‌شود و در مقایسه با تعرفه اپراتورهای کشور عراق، مبالغ کمتری را می‌پردازند. دسترسی به خدمات بانکی، انجام تراکنش و کارت به کارت و دریافت پیامک‌های بانکی، امکان تماس، ارسال پیامک و استفاده از اینترنت پرسرعت با تعرفه‌های ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه درمقایسه با اپراتورهای عراق، از جمله امکاناتی است که مشترکان با فعال‌سازی خدمات رومینگ و استفاده از بسته‌های در نظر گرفته شده، می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

بسته‌های اینترنت رومینگ، ویژه ایام اربعین، از طریق کد دستوری #۴*۱۱۱۱* و نیز سوپر اپلیکیشن ایرانسل‌من، قابل فعال‌سازی هستند.

تعرفه مکالمه ، پیامک و اینترنت بدون بسته

ایرانسل همچنین تعرفه‌های آزاد مکالمه و پیامک برای مشترکانی که در سفر به کشور عراق نیاز به استفاده از مکالمه و پیامک را دارند، اعلام کرده است که شامل هر دقیقه تماس داخل کشور عراق  و هر دقیقه تماس با ایران با هزینه ۱۳هزار و ۷۰۰ تومان، هر دقیقه تماس دریافتی از ایران ۱۲هزار و ۷۰۰تومان و ارسال هر پیامک ۳هزار تومان است. همچنین دریافت پیامک برای مسافران کشور عراق که از سرویس رومینگ ایرانسل استفاده می‌کنند رایگان است. هزینه مصرف آزاد اینترنت بدون فعال‌سازی بسته رومینگ، ۱۵۰ تومان به ازای هر مگابایت محاسبه می‌شود.

سرویستعرفه
هر دقیقه تماس صوتی با کشور مقصد۱۳٬۷۰۰ تومان
هر دقیقه تماس صوتی خروجی (به ایران)۱۳٬۷۰۰ تومان
هر دقیقه تماس صوتی ورودی (از ایران)۱۲٬۷۰۰ تومان
ارسال هر پیامک۳٬۰۰۰ تومان
هر مگابایت اینترنت مصرفی بدون بسته۱۵۰  تومان

پیشنهادهای ویژه ایرانسل در مناطق مرزی داخلی

امسال نیز مانند گذشته، ایرانسل یک بسته‌ اینترنت یک گیگابایتی را به صورت رایگان ارائه کرده است. این بسته با اعتبار هفت روز، در تمام نقاط کشور قابل فعال‌سازی و در نواحی مرزی مهران، شلمچه، چذابه، خسروی، باشماق و تمرچین و مسیرهای تردد زائران منتهی به این مناطق، قابل استفاده است. فعال‌سازی این بسته با شماره‌گیری کد دستوری #۱*۴۰* یا با استفاده از سوپر اپلیکیشن ایرانسل‌من امکان‌پذیر است.

علاوه بر این، در مناطق مرزی مذکور، امکان اتصال رایگان به اینترنت ایرانسل به صورت اینترنت وای‌فای، فراهم شده‌ است. برای فعال‌سازی وای‌فای، کاربران لازم است به شبکه وای‌فای متصل شده و طبق توضیحات صفحه‌ مربوطه، عدد یک را به سرشماره ۱۱۵۵ بفرستند تا رمز اتصال به شبکه، برای آنها ارسال شود.

ارتباط آنلاین رایگان در روبیکا
اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران که یکی از سهامداران اصلی سوپر اپلیکیشن روبیکا است، برای کاربران این اپلیکیشن پرمخاطب که به کشور عراق سفر می‌کنند، خدمات ارتباطی رایگان از طریق سرویس رومینگ ارائه می‌دهد. بر همین اساس و از ابتدای شهریور ۱۴۰۲، تماس صوتی و تصویری، ارسال پیام متنی، صوت و تصویر در پیام‌رسان روبیکا و استفاده از سرویس روبینو، با بهره‌مندی از رومینگ ایرانسل رایگان است.

لازم است که کاربران برای بهره‌مندی از این خدمت رایگان، قبل از خروج از کشور، آخرین نسخه سوپراپلیکیشن روبیکا را نصب و فعال کرده و رومینگ ایرانسل را  نیز فعال کرده باشند.

فعال‌سازی خدمات رومینگ

فعال‌سازی خدمات رومینگ حتما باید قبل از سفر و از طریق شماره‌گیری کد #۱*۱۱۱۱* از سیم‌کارت ایرانسلی و یا با استفاده از سوپراپلیکیشن ایرانسل‌من انجام شود. به این منظور، مشترکان ایرانسل لازم است در سوپراپلیکیشن ایرانسل‌من، ابتدا به بخش «حساب من» وارد شوند، سپس در قسمت «پروفایل» و پس از آن قسمت «رومینگ»، سرویس رومینگ خط خود را فعال کنند.

مشترکان ایرانسل باید توجه داشته باشند که بسته‌های اینترنت، مکالمه و پیامک فعال در شبکه ایران، هنگام حضور در کشور عراق، قابل استفاده نخواهند بود و لازم است که در صورت تمایل، بسته‌های اینترنت ویژه رومینگ را فعال کنند.

پیشنهاد می‌شود که مشترکان ایرانسل، پیش از ورود به کشور عراق، حداقل ۱۰۰ هزار تومان در سیم‌کارت اعتباری خود شارژ داشته باشند و اگر در طول سفر برای برقراری تماس با مشکلی مواجه شدند، ابتدا از کافی‌بودن میزان اعتبار (شارژ) سیم‌کارت خود مطمئن شوند. پیشنهاد می‌شود که مشترکان دائمی نیز، به میزان مورد نیاز، حد اعتبار سیم‌کارت خود را افزایش دهند.

مشترکان ایرانسل در کشور عراق، می‌توانند علاوه بر استفاده از سوپراپلیکیشن ایرانسل من، با شماره‌گیری رایگان کد دستوری #۷* ، سیمکارت خود را شارژ کنند. روشن کردن تلفن‌همراه در زمان رومینگ، هیچ هزینه‌ای ندارد. هزینه تماس ورودی و خروجی، بر مبنای دقیقه و از زمان شروع مکالمه، محاسبه خواهد شد. بنابراین، در صورتی که تماس وارده، پاسخ داده نشود، هزینه‌ای بابت آن در تماس منظور نخواهد شد. همچنین دریافت پیامک برای مسافران کشور عراق که از سرویس رومینگ ایرانسل استفاده می‌کنند رایگان است.

مشترکان ایرانسل لازم است توجه داشته باشند که با روشن کردن اینترنت رومینگ، دیتای مورد استفاده در اپلیکیشن‌های تلفن‌همراه، با هزینه رومینگ محاسبه خواهد شد. بنابراین بهتر است از غیرفعال بودن به‌روزرسانی خودکار و موارد مشابه در اپلیکیشن‌های نصب شده خود اطمینان حاصل کنند. مشترکان ایرانسل باید در نظر داشته باشند که برای تماس با شماره‌های ایرانی از خارج از کشور، لازم است پیش از شماره مشترک مدنظر خود، حتماً کد ۰۰۹۸ را شماره‌گیری کنند (مثال:‌ ۰۰۹۸۹۳۵۱۲۳۴۵۶۷ (تلفن همراه) یا ۰۰۹۸۲۱۸۷۶۵۴۳۲۱ (تلفن ثابت)).

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.