×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

صنعت کشور در دو سه سال گذشته بابت اعمال تحریم‌های ظالمانه دچار ضرر‌هایی شد که بخشی از این تأثیرات در بخش خصوصی منجر به تعدیل نیرو شد مسئله‌ای که نقش بانک‌ها را در حمایت از واحد‌های تولیدی دوچندان کرد. بانک ایران زمین در سال ۱۴۰۰ حضور قابل توجهی در پشتیبانی از بخش‌های اقتصادی داشت.
به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین، در حالیکه برخی از قطب‌های اقتصاد کشور در سال قبل روند کاهشی داشتند و با افول همراه بودند حمایت بانک‌ها از ارکان اقتصادی کشور مانع از اتفاقات بدتر شد. به عنوان مثال بخش کشاورزی در سال قبل با رشد منفی ۳.۷ درصد همراه بود که با توجه به اثرگذاری این بخش در تولید ناخالص داخلی می‌توانست تبعات زیادی برای کشور به همراه داشته باشد.

به طور کلی اثرگذاری دو بخش کشاورزی و خدمات در رشد اقتصادی از اهمیت بسیار زیادی برخوردارست و البته با توجه به طرح‌هایی مانند نهضت ملی مسکن و رشد و توسعه شرکت‌های تولیدی که در چند سال گذشته همواره مورد نظر بوده و رهبری انقلاب در نامگذاری سال‌های تأکید ویژه‌ای روی این مسئله دارند بخش‌های مسکن، صنعت و بازرگانی نیز دارای ضریب نفوذ بسیار بالایی هستند.

طی چند سال گذشته اگرچه برخی رئوس اقتصادی با بحران ناشی از اثرگذاری تحریم‌ها روبرو بودند، اما مدیران این بخش‌ها همواره حمایت نظام بانکی را برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در کنار خود داشتند.

بانک ایران زمین در راستای حمایت از بخش تولید و همراهی با سنگر اقتصاد مقاومتی در سال ۱۴۰۰ به ۵ بخش اقتصادی کشور بیش از ۹۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد که از این مقدار بخش خدمات با ۴۵ هزار و ۸۷۳ میلیارد ریال تسهیلات بیشترین سهم را داشت.

بخش صنعت نیز ۲۵.۸۸۳ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرد. بانک ایران زمین به دو بخش مسکن و بازرگانی در مجموع ۲۲.۸۵۱ میلیارد ریال تسهیلات داد و سهم بخش کشاورزی از تسهیلات ۹۸ هزار میلیاردی این بانک بیش از ۳.۸۶۱ میلیارد ریال بود.

همراهی بانک ایران زمین در سال قبل جدا از این موارد در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی نیز قابل توجه بود که در گزارشات آتی به آن خواهیم پرداخت.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.