×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
واریزسود ۲۱٫۰۲درصدی« صندوق گنجینه زرین شهر»

سودمنتهی به دوره خردادماه ۱۴۰۱ صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر معادل ۲۱٫۰۲درصد برای دوره ماندگاری یک ماه کامل به حساب سرمایه گذاران واریز شد.

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی تامین سرمایه تمدن ،صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر به عنوان بزرگترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت و با پیش‌بینی سود است که از سال ۱۳۹۰ با مدیریت شرکت تأمین سرمایه تمدن و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار تهران فعالیت می‌کند و در مقاطع ماهانه سود به سرمایه گذاران خود پرداخت می کند.

در حال حاضرصندوق گنجینه زرین شهربه عنوان یکی از بهترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کشور است که کل خالص ارزش دارایی های این صندوق به بیش از ۴۸هزارو ۴۰۰میلیارد تومان رسیده است.

صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت اکثر وجوه خود را صرف خرید اوراق با درآمد ثابت نظیراوراق مشارکت، اوراق اجاره، اوراق بهادار رهنی و یا سپرده های بانکی و گواهی سپرده های بانکی می کنند.

صندوق‌های درآمدثابت عمده‌ی دارایی‌های خود را در اوراق با درآمدثابت و سپرده بانکی(حداقل ۷۰ درصد) و مابقی را در سهام سرمایه‌گذاری می‌کنند. با توجه به نوع سرمایه‌گذاری، این صندوق‌ها برای افرادی مناسب هستند که ریسک‌گریز بوده و مایل هستند دریافتی دوره‌ای به عنوان سود داشته باشند.

در این صندوق‌ها با توجه به اینکه سود سپرده بانکی و اوراق مشارکت نوسان کمی دارد، حدود سود ثابت می‌باشد، اما در هرماه با توجه به نوسانات سهام صندوق تغییرات محدودی در سود تقسیم شده می‌تواند وجود داشته باشد. سود صندوق در انتهای هردوره، با توجه به بازده‌ی سرمایه‌گذاری‌های صندوق مشخص می‌شود.

مزیت صندوق‌های درآمد ثابت نسبت به سپرده‌های بانکی، سود نسبتا بالاتر و محاسبه‌ی روزشمار می‌باشد، بدین معنی که برای مثال حتی اگر شخصی نصف یک دوره را هم در صندوق باشد، سود آن مدت را متناسب با روزهای ماندگاری دریافت می‌کند برخلاف سپرده‌های بانکی که شخص برای دریافت سود باید کل ماه را درصندوق باشد.

در صندوق‌های درآمدثابت ارزش اسمی هرواحد ۱۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد، با سود سازی صندوق در طول دوره ارزش هرواحد اضافه می‌شود و برای مثال در انتهای ماه به ۱۰۱،۷۰۰ تومان می‌رسد. در نتیجه ۱،۷۰۰ تومان به عنوان سود بین سرمایه‌گذاران توزیع شده و مجددا از ابتدای ماه بعدی قیمت هرواحد ۱۰۰،۰۰۰ تومان شده و این چرخه به صورت دوره‌ای ادامه پیدا می‌کند.

برای سرمایه گذاری در این صندوق لازم است سرمایه گذاران در پرتال اولین مرکزسرمایه گذاری آنلاین کشورibshop ثبت نام کرده کرده وپس از دریافت کد کاربری و رمز عبور اقدام به سرمایه گذاری در این صندوق نمایند .

همچنین سرمایه گذاران جهت سرمایه‌گذاری در صندوق گنجینه زرین شهرمی توانندبه تمامی شعب سوپر مارکت های مالی شرکت تامین سرمایه تمدن در سراسرکشور مراجعه نمایند .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.