×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲
نرخ جدید سودعلی الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت دار و تسهیلات اعطایی پست بانک ایران اعلام شد

معاونت سازمان و برنامه‌ریزی پست بانک ایران، بخشنامه نرخ جدید سود علی‌الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار و تسهیلات اعطایی را به شعب پست بانک ایران در سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش کیوسک خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ابلاغ بخشنامه ۰۱/۲۸۰۳۷۳ مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۰نرخ سود علی الحساب سپرده‌های سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی را پنج درصد و سپرده‌های سرمایه گذاری کوتاه مدت ویژه سه ماهه و شش ماهه را به ترتیب ۱۲ و ۱۷ درصد اعلام کرد.
بر طبق این بخشنامه، سرمایه گذاری بلند مدت با سررسید یکسال، دو سال و سه سال به ترتیب به ۲۰٫۵، ۲۱٫۵ و ۲۲٫۵ درصد تغییر کرده است و نرخ سود علی الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه مدت و سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلند مدت که که پیش از ابلاغ این بخشنامه نزد بانک افتتاح شده بودند، تا سررسید، بدون تغییر باقی می‌مانند.
همچنین سپرده‌های مدت داری که پس از ابلاغ این بخشنامه افتتاح می‌شوند، اگر قبل از سررسید برداشت شود یا مبلغ سپرده کاهش پیدا کند، نرخ سود علی الحساب سپرده سرمایه گذاری متناظر با دوره مانده‌گاری آن سپرده با کسر یک درصد محاسبه و به مشتری پرداخت می‌شود.
بر این اساس، تمام سپرده‌های مدت دار در صورتی که در کمتر از سه ماه برداشت شوند با نرخ سود چهار درصد و سپرده‌های کوتاه مدت ویژه شش ماهه، بلندمدت با سررسید یکسال، دو سال و سه سال اگر بیش از سه ماه و کمتر از شش ماه تمام برداشت یا کاهش پیدا کنند با نرخ سود الحساب ١١ درصد محاسبه می‌شوند.
سپرده‌های بلند مدت با سررسید یکسال، دو سال و سه سال با بیش از شش ماه و کمتر از یک سال تمام ماندگاری با نرخ سود ١۶ درصد، سپرده‌های بلند مدت با سررسید دو سال و سه سال با بیش از یک سال و کمتر از دو سال تمام دوره ماندگاری در موسسه اعتباری با نرخ سود ۱۹٫۵ درصد و سپرده‌های بلند مدت با سررسید سه سال که بیش از دو سال و کمتر از سه سال تمام از بانک برداشت شوند با نرخ سود ۲۰٫۵ درصد برای مشتریان محاسبه و می‌شود.
همچنین بر اساس این بخشنامه، نرخ سود تسهیلات عقود غیر مشارکتی و نرخ سود مورد انتظار عقود مشارکتی از تاریخ روز جاری معادل ٢٣ درصد خواهد بود و نرخ سود تسهیلات پرداختی در قالب کارت های اعتباری که تا تاریخ ابلاغ این بخشنامه صادر شده اند با نرخ قبلی ١٨ درصد و کارت های اعتباری که بعد از تاریخ ابلاغ این بخشنامه صادر می شوند با نرخ ٢٣ درصد محاسبه می‌شوند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.