×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳
مشارکت در طرح اقدام ملی تولید مسکن از مرز ۵۳۰۰ میلیارد تومان گذشت

به گزارش کیوسک خبر به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمود شایان با بیان اینکه تا ۱۲ بهمن ماه امسال بیش از ۱۹۷ هزار نفر از واجدین شرایط صاحب خانه شدن در طرح حمایتی دولت، نسبت به پرداخت آورده نقدی خود در این طرح (اقدام ملی تولید مسکن) اقدام کردند افزود: مجموع آورده نقدی افراد ثبت نام کننده در بزرگترین طرح ملی خانه سازی کشور طی این دولت، رقمی معادل ۵ هزار و ۳۸۰ میلیارد و ۹۳۴ میلیون تومان است.

شایان درباره جزئیات مشارکت ملی متقاضیان مسکن ملی نیز گفت: ۹۰ هزار نفر از خانوارهایی که در سراسر کشور توسط وزارت راه و شهرسازی از بین سایر ثبت نام کننده های طرح اقدام ملی، پالایش شدند تاکنون مبلغ میانگین ۴۶ میلیون تومان به حساب خود نزد شعب بانک مسکن واریزی داشته اند. همچنین بیش از ۲۸ هزار نفر نیز میانگین واریزی نزدیک به ۴۰ میلیون داشته اند و بقیه افراد واجد شرایط نیز واریزی های کمتر از این را انجام داده اند.

مدیر عامل بانک مسکن در عین حال از ۵۹ هزار نفری که تاکنون نسبت به پرداخت به موقع آورده نقدی خود اقدام نکرده اند خواست تا در اسرع وقت واریزی های خود را انجام دهند.

به گفته شایان از واریزی ها در حساب های مربوط به طرح اقدام ملی مسکن تاکنون رقمی برابر با ۴۶۰ میلیارد تومان از محل آورده نقدی متقاضیان فاقد مسکن، پرداختی به پروژه هایی که زیرنظر نهادهای متولی این طرح شامل ادارات کل راه و شهرسازی استان ها، شهرهای جدید، بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در حال ساخت و ساز هستند، صورت گرفته است.

مجموع درخواست های این نهادهای متولی ۵۵۷ فقره بوده است که ۳۹۶ فقره از آن به بنیاد مسکن متعلق داشته است.

مدیرعامل بانک مسکن درباره روند پیشرفت تامین مالی پروژه های طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن به میزان پرداخت تسهیلات به پروژه ها اشاره کرد و گفت: تا پایان ۱۲بهمن ماه امسال ۳۶۳ پروژه مسکونی سازی در طرح اقدام ملی، برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شدند. این تعداد پروژه ساخت ۲۸ هزار و ۳۲ واحد مسکونی را دربر می گیرد. از این تعداد تاکنون صاحبان و عوامل ۱۷۲ پروژه به بانک مسکن مراجعه نکرده اند. اما پرونده ۸۰ پروژه برای دریافت تسهیلات وارد مراحل نهایی شد و به دفترخانه برای ترهین ملک معرفی شده است. همچنین بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات با ۵۸ پروژه انقعاد قرارداد انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری هیبنا ، بانک مسکن تقریباً به تنهایی توانسته نیاز مالی-اعتباری پروژه های این طرح را به سهم خود پوشش دهد.

تعهد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن به پروژه های اقدام ملی ۱۰۰ میلیون تومان است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.