×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳

سهامداران بانک تجارت با تصویب صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ این بانک بزرگ بورسی کشور، با تقسیم ۵۸ ریال سود نقدی از مجموع ۵۷۵ ریال سود محقق شده به‌ازای هر سهم موافقت کردند.
به گزارش کیوسک خبر به نقل از مدیریت روابط‌عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی بانک تجارت، مجمع عمومی عادی سالیانه این بانک با حضور ۶۴٫۴۲ درصدی سهامداران و نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان خصوصی‌سازی، حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ در سالن غدیر ساختمان مدیریت امور اعتباری بانک تجارت و به ریاست مرتضی ترک‌تبریزی رئیس هیات مدیره این بانک به‌عنوان رئیس مجمع برگزار شد.

مدیرعامل بانک تجارت در این جلسه، گزارشی مشروح از عملکرد این بانک در بخش‌های مختلف طی سال ۱۴۰۱ ارائه داد و گفت: نگاهی به عملکرد بانک تجارت طی سال‌های اخیر، رشد شاخص‌های عملکردی در این بانک را نشان می‌دهد؛ رشدی که با آهنگی متوازن، در همه زمینه‌ها قابل‌مشاهده است.

هادی اخلاقی فیض‌آثار با بیان اینکه سهم بانک تجارت از سپرده‌های ریالی شبکه بانکی از ۷٫۶ درصد در اسفند ۱۳۹۸، به ۸٫۹ درصد در بهمن‌ماه سال گذشته ارتقاء یافته است گفت: در دوره زمانی چهارساله گذشته، روند روبه‌رشد در سهم بانک تجارت از مجموع تسهیلات و مطالبات شبکه بانکی به میزان ۲٫۱ واحد درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی به رشد قابل توجه سپرده‌های ریالی بانک تجارت در ۴ سال اخیر هم اشاره داشت و افزود: مجموع سپرده‌های ریالی بانک تجارت از ۱٫۸۲۸ هزار میلیارد ریال در اسفند ۱۳۹۸، به ترتیب ۵۳، ۴۷ و ۴۰ درصد رشد در سال‌های بعد را نشان می‌دهد، به‌طوری که مجموع سپرده‌های ریالی بانک در اسفندماه ۱۴۰۱ به رقمی در حدود ۵٫۷۳۳ هزار میلیارد ریال رسیده است.

مدیرعامل بانک تجارت بهبود سبد سپرده‌ها و افزایش سپرده‌های کم‌هزینه را نقطه قوت عملکرد بانک در سال‌های اخیر عنوان کرد و ادامه داد: نگاهی به مانده سپرده‌های جاری ریالی بانک، روند افزایش آن‌ها از سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۱ را روشن می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در اسفند ۱۳۹۸ سپرده‌های جاری ریالی بانک ۴۱۹ هزار میلیارد ریال بود تصریح کرد: در اسفند ۱۴۰۱ این رقم به ۲٫۱۳۳ هزار میلیارد ریال رسید؛ رقمی که حکایت از رشد ۸۳ درصدی نسبت به سال گذشته‌اش را داشت.

اخلاقی ادامه داد: تداوم رشد بانک در سپرده‌های جاری سبب کاهش منطقی نرخ هزینه مستقیم پول از ۱۲٫۳ درصد در اسفند سال ۱۳۹۸ به ۸٫۹ درصد در اسفند سال ۱۴۰۱ شده است.

مدیرعامل بانک تجارت در ادامه، مواردی همچون توسعه ابزارها و کانال‌های خدمت‌رسانی، توجه محسوس به مشتریان حقیقی در کنار رسیدگی به مشتریان حقوقی و تداوم رتبه نخست و پیش‌تازی این بانک در گشایش اعتبارات اسنادی و صدور ضمانت‌نامه‌های ریالی را مورد اشاره قرار داد و گفت: بانک تجارت طی سال گذشته در مانده تعهدات اعتبارات اسنادی و ضمانت‌نامه‌های ریالی، به ترتیب ۴۳ و ۸۸ درصد رشد را نسبت به اسفند سال ۱۴۰۰ محقق کرده است. همچنین سود خالص بانک تجارت در مقطع پایان اسفند ۱۴۰۱ با ۱۸۶ درصد رشد نسبت به اسفند سال ۱۴۰۰ به ۱۲۸٫۷۷۷ میلیارد ریال رسیده است.

افزایش ۱۸۶ درصدی سود پایه هر سهم و تشریح رویکردها و راهبردهای بلندمدت این بانک در تثبیت و ارتقای هرچه بیشتر شاخص‌های عملکردی و همسویی بیشتر با سیاست‌های اقتصادی دولت در راستای تحقق شعار رشد تولید و مهار تورم از دیگر موضوعاتی بود که مدیرعامل بانک تجارت در گزارش خود به آنها پرداخت.

اخلاقی در این گزارش همچنین به موفقیت‌ها و برنامه‌های این بانک در پیاده‌سازی پروژه‌های بانکداری الکترونیک، سامانه منظومه و ورود هوشمندانه به بازار مشتریان اشخاص در راستای بهبود هر چه بیشتر سهم بانک از منابع مشتریان خرد اشاره و ابراز امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت‌های مختلفی همچون بازار سرمایه و با حمایت و همراهی سهامداران و مشتریان، گام‌های موفقیت‌آمیز بیشتری توسط بانک تجارت برداشته شود.

تصویب صورت‌های مالی با رأی سهامداران

در خاتمه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک تجارت، پس از ارائه گزارش حسابرس و بازرس قانونی و پاسخگویی مدیران بانک به بندهای گزارش حسابرسی، سهامداران، صورت‌های مالی منتهی به پایان سال ۱۴۰۱ این بانک را با تحقق ۵۷۵ ریال سود برای هر سهم وتجارت تصویب کردند.

تصمیم‌گیری در خصوص تقسیم سود، انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و علی‌البدل، تعیین روزنامه کثیرالانتشار و پاسخگویی به سؤالات و ابهامات سهامداران از دیگر مواردی بود که در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک تجارت مورد بررسی قرار گرفت. به‌ موجب تصمیمات اتخاذ شده در مجمع، روزنامه‌های همشهری و ایران به‌عنوان روزنامه‌های رسمی بانک تجارت انتخاب شدند.

در این مجمع همچنین پرداخت ۵۸ ریال از سود محقق شده به سهام‌داران تصویب شد که

مطابق جدول زمان‌بندی منتشر شده در وبگاه کدال و روزنامه‌های رسمی بانک تجارت متعاقباً به حساب سهامداران این بانک واریز خواهد شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.