×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۵ اسفند , ۱۴۰۲
دفترچه درمانی جدید برای بیمه شدگان تامین اجتماعی از اول اسفند صادر نمی شود

به گزارش کیوسک خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی در این برنامه گفت: در سال گذشته فقط ۶۰ میلیون بار مراجعه به شعب و کارگزاری های این سازمان بابت امور دفترچه بوده است. این رقم، وسعت مراجعات به واحدهای اجرایی این سازمان را نشان می دهد.
دکتر شهرام غفاری افزود: سازمان تامین اجتماعی تصمیم گرفت نسخه الکترونیک را اجرا کند و در حال حاضر برای مراجعه در تمامی مراکز درمانی ملکی این سازمان دفترچه درمانی نیاز نیست و فقط با ارائه کدملی به بیمه شده خدمات درمانی ارائه می شود.
وی اظهار داشت: ۹۸ درصد نسخ تولید شده در سازمان تامین اجتماعی الکترونیکی است و توسط پزشکان طرف قرارداد نیز روزانه ۱۵۰ هزار نسخ الکترونیکی صادر می شود.
دکتر غفاری با بیان اینکه از ابتدای اسفند دفترچه درمانی تامین اجتماعی در شعب و کارگزاری های این سازمان صادر نمی شود، گفت: از ابتدای اسفند بیمه شدگان با کدملی احراز هویت می شوند و خدمات را دریافت می کنند. بعد از این تاریخ،در صورتی که دفترچه بیمه شده دارای برگ های استفاده نشده بود پزشک از آنها برای ویزیت استفاده می کند و درصورتی که دفترچه فاقد برگه بود پزشک می تواند در سربرگ خود با قید کدملی بیمه شده را پذیرش کند.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: با حذف دفترچه، فرایند درمان هیچ تغییری نمی کند.  فقط دفترچه کنار گذاشته می شود و برای پزشکانی که از نسخه الکترونیک استفاده نمی کنند سربرگ آنها جایگزین دفترچه می شود. البته به تمامی پزشکان توصیه می کنیم به طرح نسخه الکترونیک بپیوندند.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی نیز در این گفتگوی تلویزیونی گفت: این سازمان دارای ۵۴۹ شعبه و ۳۲۰ کارگزاری است و سالانه ۹۶ میلیون بار مراجعه به این واحدها انجام می شود.
علی اکبر ربیع زاده افزود: با این حجم مراجعه، سازمان تامین اجتماعی سرویس های پرمراجعه را به صورت غیرحضوری ارائه می کند و از ابتدای آبان سالجاری ۲۱ خدمات غیرحضوری را رونمایی کرده است.
وی با اشاره به طرح ۳۰۷۰ گفت: در این طرح ۳۰ خدمت سازمان تامین اجتماعی غیرحضوری می شود تا ۷۰ میلیون بار مراجعه کاهش یابد. بیمه بیکاری، هزینه ازدواج، هزینه ترحیم، غرامت دستمزد، درخواست کفالت و بازرسی از جمله خدماتی است که به صورت غیرحضوری ارائه می شود و نیازی به مراجعه به شعب نیست.
ربیع زاده گفت: تمامی بیمه شدگان و مستمری بگیران و کارفرمایان گرامی می توانند با ثبت نام در سامانه غیرحضوری این سازمان از خدمات بدون مراجعه فیزیکی و به شیوه غیرحضوری استفاده کنند.
ربیع زاده به حذف اعتبار دفاتر درمانی سازمان تامین اجتماعی از ابتدای خرداد امسال نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در خرداد ماه ۳ میلیون مورد استعلام استحقاق درمان غیرحضوری ثبت شده است در حالی که در ماههای اخیر این رقم به ۵ میلیون رسیده است.
وی با بیان اینکه با الکترونیکی ساختن خدمات، فعالیت کارگزاری های سازمان تامین اجتماعی کاهش نمی یابد، تصریح کرد: سرویس های جدیدی توسط آنها ارائه خواهد شد.

برنامه تهران بیست شبکه تهران با موضوع حذف دفترچه درمان سازمان تامین اجتماعی 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.