×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳
در تیم اقتصادی دولت اختلافی وجود ندارد

رییس دفتر رییس جمهور گفت: دولت سیزدهم ماموریتی غیر از خدمتگزاری به مردم نمی‌شناسند و تغییر ریل حکمرانی و بازگشت توجه به مردم از مهمترین اولویت‌های این دولت است.

به گزارش کیوسک خبر، غلامحسین اسماعیلی درباره کارنامه یکساله دولت سیزدهم افزود: شعار دولت مردمی سیزدهم باور و اعتقاد به مردم است. خیلی‌ها حرف مردم را زدند اما کنار مردم نبودند اما دولت مردمی آیت الله سید ابراهیم رییسی به معنای واقعی کلمه برای مردم نقش قائل است.

وی با اشاره به مشارکت دادن مردم در تصمیم گیری‌ها و استفاده دولت از ظرفیت‌های مردم گفت: گام‌های خوبی صورت گرفته که از نظر ساختار، مردمی‌سازی انتخاب و این جایگاه ابداع شد و از طرفی نخبگان نخستین گروه مردمی بودند که به کمک دولت مردمی آمدند.

اسماعیلی اضافه کرد: استفاده از نظرات مردم از طریق سامانه و میزهای خدمت و دیدار چهره به چهره در سفرهای استانی نشان داد که مردم دولت را از خود می‌دانند و با توجه به حجم بالای نامه‌ها و طرح‌های خوبی که ارائه کردند نشان از توجه دولت به مردم است. بنابراین دیدارهای مردمی و حضور میان مردم از دیگر ویژگی‌ها است.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره سفرهای استانی گفت: این سفرها هدفمند و با برنامه و همراه با مصوبات برای رفع مشکلات و نظارت و پیگیری‌های جدی در اجرای آن همراه است. اینکه در میدان مشکل را ببینیم و آن برای مسئولان ملموس باشد می‌تواند در تصمیم گیری درست کمک کند. یکی از هدف‌های اصلی سفرهای استانی اتخاذ بهترین تصمیم برای رفع مشکلات است.

وی شناسایی و حل مسایل را از ویژگی‌های سفرهای استانی و از افتخارات دولت برشمرد.

اسماعیلی درباره فعالیت دولت در حوزه سلامت گفت: شاخص ترین اقدام دولت مقابله با کرونا است که این موضوع جزو دغدغه نخست دولت بود. رییس جمهور در این باره خود به میدان آمد و بدون برجام و خیلی از مناسبات دیگر که با سلامت مردم گره زده شده بود، طی مذاکراتی با چین، ١٢٠ میلیون دُز واکسن وارد کرد و در همان حال در داخل واکسن هم تولید شد.

وی افزود: ٣٠ ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا می‌گذرد و متاسفانه ١۴٠ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند و آیت‌الله رئیسی در بدترین و سخت‌ترین شرایط دولت را تحویل گرفت. و حوزه بهداشت در دولت سیزدهم خیلی خوش درخشید و تلاش‌های خوبی ارائه کرد.

رییس دفتر رییس جمهور درباره اقدامات دولت در سیاست خارجی گفت: سفرهای خارجی رییس جمهور به کشورهای همسایه و منطقه برکاتی به همراه داشت و با سفر به پنج کشور، توسعه مناسبات چندجانبه صورت گرفت و برخی ارتباطاتی که قطع شده بود از سر گرفته شد و درها را به همسایگان باز کردیم و به دور دست‌ها اتکا کردیم که قابل اعتماد نبودند.

اسماعیلی گفت: همسایگان در اولویت ما هستند اما به همه کشورهای جهان هم توجه داریم و در این مدت ٢٠٠ موافقتنامه با کشورهای همسایه در زمینه‌های مختلف به امضا رسیده شد.

رییس دفتر رییس جمهور افزود: پلکانی شدن افزایش حقوق و رتبه بندی معلمان بعد از ١٠ سال یکی از وعده‌های دولت مردمی بود که محقق شد. در حوزه اصناف مالیات در بخش تولید را عادلانه کردیم، از ٢۵ درصد به ١٠ درصد سوق دادیم، به سراغ فرارهای مالیاتی یا فهرست سیاه رفتیم که اینها نمونه‌های از اقدامات دولت در راستای اجرای عدالت بود که همچنان ادامه دارد.

اسماعیلی درباره انسجام تیم اقتصادی دولت، گفت: تیم اقتصادی دارای مبانی فکری مشترک و انسجام است و اغلب جلسات با حضور رییس جمهور است و بحث‌های جدی مطرح می‌شود و اگر اختلاف سلیقه ای باشد بسیار جزیی و آن هم در سطح مشورت است و بعد از تصمیم همه خود را مقید به آن تصمیم می‌دانند و در مقام اجرا حتی یک درصد و کمتر از آن اختلاف وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره مهمترین ویژگی رییس جمهور، گفت: آیت الله رییسی ویژگی‌های متعددی دارد مهمترین آن خستگی ناپذیر بودن و خسته کردن کار است و پیگیری جدی و مشورت پذیر بودن و معتقد به کار تخصصی از دیگر شاخص‌های شخصیتی اوست.

رییس دفتر رییس جمهور درباره دیدارهای وزرا با رییس جمهور، گفت: انتظارات وزرا برای رییس جمهور در حد چند ساعت و در نهایت ۲ روزه است.

اسماعیلی درباره معرفی گزینه پیشنهادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: هفته آینده وزیر کار و تعاون به مجلس معرفی می‌شود.

به گزارش کیوسک خبر به نقل از بازار، وی درباره بحث‌های تغییر در کابینه گفت: رییس جمهور با کسی عهد اخوت نبسته است. اگر کارنامه موفقی داشته باشیم، هستیم و این نخستین دولتی است که تاکنون از وزارت تا استانداران خود را ارزیابی کرده است.

رییس دفتر رییس جمهور درباره آخرین وضعیت مذاکرات برای رفع تحریم‌ها، گفت: موضوع هسته ای موضوع خاص است و این میدان فرمانده و مدیر دارد و او با صلابت کار خود را انجام می‌دهد که باید به او اعتماد کرد و هرگونه اخبار در این زمینه توسط وزارت امور خارجه و به ویژه مسئول تیم مذاکره کننده اطلاع رسانی می‌شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.