×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
دادوستد بیش از ۵۹ هزار میلیارد ریال حامل انرژی

بورس انرژی ایران در اردیبهشت‌ماه میزبان دادوستدهایی به ارزش نزدیک به ۶۰ هزار میلیارد ریال بود که طی آن مالکیت انواع فرآورده‌ هیدروکربوری، برق، اوراق سلف، قرارداد آتی، گواهی سرمایه‌گذاری صندوق‌های قابل معامله، گواهی ظرفیت و گواهی سپرده حامل‌های انرژی به دنبال رقم خوردن یک هزار و ۱۵۳ معامله تغییر کرد.
به گزارش کیوسک خبر به نقل از مدیریت ارتباطات بورس انرژی ایران، در ۱۹ روز معاملاتی دومین ماه از سال جاری، ۲۸۱ هزار و ۴۲۱ تن انواع حامل انرژی در تابلو نفت، گاز و سایر حامل‌های انرژی این رکن بازار سرمایه مورد مبادله قرار گرفت. ارزش ۹۰۹ معامله انجام‌شده در این تابلو بیش از ۵۳ هزار و ۹۲۱ میلیارد ریال بود که ۹۱ درصد ارزش کل معاملات بورس انرژی را به خود اختصاص می‌داد.
در تابلوی معاملات فیزیکی برق بورس انرژی ایران در ماهی که گذشت افزون بر ۴۵۹ میلیون کیلووات‌ساعت برق در ۶۸ معامله به ارزش ۴۷۲ میلیارد ریال میان تولیدکنندگان و متقاضیان برق رد و بدل شد. در این ماه همچنین شاهد تبادل مالکیت ۴۰ میلیون و ۳۳۶ هزار کیلووات‌ساعت در قالب اوراق سلف برق در۵۰ معامله بودیم که ارزشی بیش از ۳۷ میلیارد ریال را به ثبت رساند.
بورس انرژی همچنین در اردیبهشت‌ماه شاهد دست‌به‌دست‌شدن ۲۷ هزار برگه گواهی سپرده نفت خام و میعانات گازی به ارزشی افزون بر ۶۶۵ میلیارد و ۲۳۵ میلیون ریال بود که طی ۲۳ معامله در تابلو گواهی سپرده حامل‌های انرژی رقم خورد.
در ۱۹ روز معاملاتی ماهی که گذشت در بازار مصرف‌کنندگان بزرگ برق در تابلو اوراق گواهی ظرفیت نیز ۲۸ معامله انجام شد که طی آن ۴۹ هزار و ۲۶۶ برگه گواهی ظرفیت به ارزش بیش از ۳ هزار و ۳۱۳ میلیارد ریال مورد داد و ستد قرار گرفت.
تابلو اوراق سلف موازی استاندارد فرآورده‌های هیدروکربوری بورس انرژی نیز در اردیبهشت‌ماه شاهد خرید و فروش ۱۵۵ هزار و ۱۰۰ برگه سلف موازی استاندارد در ۴۰ معامله و به ارزشی بالغ بر ۸۳۳ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال بود.
بورس انرژی در این ماه همچنین میزبان معاملات ۳۵ هزار گواهی سرمایه‌گذاری صندوق‌های قابل‌معامله به ارزش حدود ۳۴۷ میلیون ریال و ۳۴ قرارداد آتی به ارزش ۶ میلیارد ریال بود.
همچنین در این تابلو معاملات فرآورده‌های «نفتای کامل» و «آیزوریسایکل» در رینگ بین‌الملل و «گاز مایع» و «نفتا» در رینگ داخلی صدرنشین ارزش معاملات این ماه بورس انرژی ایران شدند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.