×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
تقویت تعامل سازمان تامین اجتماعی با تولیدکنندگان

به گزارش کیوسک خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در این نشست با بیان اینکه اقتصاد و فعالیت های تولیدی صنعتی اساس و شاکله هر جامعه برای پیشرفت تلقی می شود، افزود : اگر رویکردها و سیاستهای این حوزه درست هدایت نشود سبب فقر جامعه می شود..

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان همراهی با شرکای اجتماعی را برای سازمان یک ضرورت و سرنوشت ساز دانست و اظهار داشت : بیش از ۷۰ درصد منابع تامین اجتماعی مستقیماً توسط کارفرمایان تامین می شود و فعالیت تامین اجتماعی با حیات و تنفس بخش تولید و صنعت گره خورده و در واقع حال خوب کارفرمایان منجر به شرایط خوب سازمان نیز خواهد بود و کارفرمایان بمنزله نفس برای تامین اجتماعی هستند .

 حسین نژاد با اشاره به اینکه بخش خصوصی و کارفرمایان استواری اقتصاد و تولید را منجر می شوند، اظهار داشت : در شرایط بحرانی و جنگ اقتصادی موجود ، در تلاشیم تا درمسیری گام برداریم که کارفرمایان و تولیدکنندگان آسیبی نبینند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه هیات های تشخیص مطالبات محلی برای صیانت از حقوق شرکای اجتماعی هستند و بمنزله یک مرجع شبه قضائی عمل می نمای، افزود : چون کار آنها گره خورده با امر قضاوت و بر مبنای رعایت عدالت است اعضای آن بدون هرگونه جانبداری سازمانی رفتار می کنند .

 حسین نژاد ، کارفرمایان و تامین اجتماعی را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و تامین اجتماعی را خانه کارفرمایان معرفی و با بیان اینکه در بطن کار بودن این قشر سبب درک و تفکر واقعی و ملموس خواهد بود خواستار همراهی و تقویت تعاملات و گفتمان سازی برای اهداف شد.

دکترهادی تیزهوش تابان رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن وکشاورزی استان گیلان نیز در این نشست ، با ستایش و قدردانی از رعایت انصاف وکیفیت برگزاری جلسات هیات های تجدیدنظر تشخیص مطالبات در تامین اجتماعی ، شنیدن دقیق حرف کارفرمایان و صدور آراء با مبنای قضاوت عادلانه را از ویژگی های اعضاء این کمیسیون دانست .

مهندس پورعلی رئیس خانه صنعت و معدن استان گیلان نیز دراین نشست کارفرمایان را از سهامداران اصلی در سازمان تامین اجتماعی برشمرد که یکی از ارکان شرکای اجتماعی دارا هستند .

رئیس خانه صنعت و معدن استان گیلان با قدردانی از سازمان تامین اجتماعی و اقدامات خوب انجام شده اظهار نمود : با اتخاذ رویکردهای نوین سازمان ، نسبت مشکلات حوزه کارفرمایی درسالهای اخیر کاهش یافته است .

مهندس پورعلی با اشاره به تاریخچه شش ساله کارگروه رفع موانع تولید ، یکی از موضوعات واحدهای تولیدی درنخستین سالهای تشکیل این جلسات را تامین اجتماعی دانست وافزود : امروز خرسندیم که مراجعات و دغدغه های کارفرمایان با حمایتهای سازمان در این حوزه کمتر شده است .

ایشان حسابرسی سازمان و نحوه اجرای آنرا از مشکلاتی که سبب نگرانی متولیان واحدهای تولیدی است برشمرده و اظهار داشت : صنعت باعث شکوفائی و اشتغال پایدار است و جهش تولید به قوانین مناسب نیازمند بوده و باید کمک نمود تا قطار صنعت و تولید در حرکت باشد چون با توقف آن نه تنها اقتصاد لطمه خواهد دید بلکه ایرادهای احتمالی نیز شناسایی نخواهد شد .

true
true
true
true

true