×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۲ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
تسهیل روند فعالیت های اقتصادی با اجرای طرح الکترونیکی کردن اطلاعات طرح های سرمایه گذاری در کیش

کیوسک خبر ـ به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، نخستین جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش با حضور حمیدرضا مومنی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش عصر چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

داریوش سلیمی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه از تسهیل روند فعالیت طرح های مختلف در جزیره کیش خبر داد و گفت: نخستین گامی که در این حوزه ،تبدیل تمام پرونده های سرمایه گذاری به یک فایل الکترونیکی بود که این اقدام مهم و ارزشمند شرایط دسترسی آسان به برنامه زمانبندی اجرای قراردادها را فراهم می کند.

داریوش سلیمی خاطر نشان کرد: این امر مهم سبب شد طرح هایی که فعالیت آنها متوقف شده بود در زمان مشخص تعیین تکلیف شوند.

سلیمی در خصوص تعداد طرح های فعال این منطقه گفت: یکی از اقدامات مهم در معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش بررسی تعداد قرارداد ها و الحاقیه طرح های فعال و نیمه فعال در جزیره کیش بود.

وی در ادامه افزود: در کمیسیون های مختلف سازمان برخی از طرح ها مطرح و عنوان می شد که سرمایه گذاران نزدیک به ده سال به سازمان مراجعه نمی کنند و این موضوع مشکلات عدیده ای را برای سرمایه گذار ایجاد می کند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه تصریح کرد: تبدیل تمام پروندهای سرمایه گذاری به فایل الکترونیکی روند فعالیت سرمایه گذاران را تسهیل می کند.

داریوش سلیمی در خصوص برخی از طرح عمرانی که در زمان تعیین شده به بهره برداری نرسیده و مشمول پرداخت جریمه شدند، اظهار داشت: به سرانجام نرسیدن برخی از این طرح های عمرانی بر اساس قرارداد موجود هزینه های زیادی را به سرمایه گذار تحمیل می کند و روند پیشرفت طرح با مشکلات عدیده ای مواجه می شود.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره امضای ۴۵۰ قرارداد در حوزه سرمایه گذاری سازمان ازوجود ۷۰ طرح غیر فعال در سطح جزیره کیش خبرداد و در خصوص ساماندهی طرح های عمرانی کیش گفت: از ابتدای سال گذشته تا کنون ۲۰۰ جلسه برای ساماندهی طرح های عمرانی در سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شده است.

وی با اشاره به فعالیت های حوزه سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: تعداد امضای قراردادها و الحاقیه ها نسبت به سال گذشته رو به کاهش بوده اما در واگذاری ها ۱۶ تا ۲۴ درصد و مبلغ الحاقیه ها نیز ۷درصد افزایش داشته است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با حجم سرمایه گذاری های ریالی اظهار داشت: بر اساس آمارهای ارائه شده نزدیک به ۲۳درصد افزایش حجم سرمایه گذاری ریالی در سطح جزیره محقق شده است.

به گفته داریوش سلیمی؛ سرمایه گذاری های ارزی بر اساس میزان سرمایه گذاری و واردات رو به کاهش بوده است.

گفتنی است حمیدرضا مومنی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد امروز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت در سفر خود به جزیره کیش ضمن بازدید از پایانه جدید مسافری فرودگاه در حال ساخت این منطقه بر تسریع ساخت و بهره برداری آن تاکید کرد.

true
true
true
true

true