×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
تجلیل از منتخبین بازنشسته و مستمری بگیر نمونه استانی تامین اجتماعی در هرمزگان

به گزارش کیوسک خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، عباس اکبری، سرپرست اداره کل تامین اجتماعی هرمزگان در مراسم تجلیل از منتخبین بازنشسته و مستمری بگیران استانی اظهار داشت: هم اکنون تعداد ۹۷۶هزار و۵۶۰ نفر در هرمزگان زیر چتر خدمات تامین اجتماعی قرار دارند که ۵۵درصد از جمعیت استان را شامل می شود.
وی مجموع بیمه شدگان اصلی و تبعی را ۸۸۴هزار و ۷۲۲نفر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۵۲هزار و ۶۳۰ نفر مستمری بگیر در استان هرمزگان تحت پوشش خدمات سازمان تامین اجتماعی هستند که با احتساب افراد تحت تکفل آنها جمعیتی بالغ بر ۹۱هزار و ۸۳۸نفر را شامل می شود.
اکبری با اعلام افزایش ۱۰ درصدی آمار افزایش جمعیت مستمری بگیران تا مرداد۹۹ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، تصریح کرد: از جمع کل مستمری بگیران، ۲۲هزار و ۷۰۰ نفر بازنشسته، یکهزار و ۳۶۷ نفر از کارافتاده، ۱۱هزار و ۴۶۵ نفر فوت شده و ۲۸هزار و ۵۶۳نفر بازمانده هستند.
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان هرمزگان رقم پرداختی تعهدات بلند مدت در یکساله ۹۸ را ۹۲۶میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: میزان پرداختی مربوط به این تعهدات در شش ماهه اول ۹۹ نیز مبلغی بالغ بر ۴۸۸میلیارد تومان بوده است.
وی با اشاره به آمار پرداختی های تعهدات کوتاه مدت گفت: در یکساله ۹۸ رقمی بالغ بر ۲۸میلیارد تومان و در در شش ماه اول سال ۹۹ نیز ۱۲میلیارد تومان در قالب تعهدات کوتاه مدت پرداخت شده است.
به گفته اکبری، در شهریورماه ۹۹ بابت متناسب سازی حقوق بازنشستگان بیش از ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.
شایان ذکر است، در این مراسم عباس صادقی(پدر رضا صادقی، خواننده مطرح کشور) به عنوان بازنشسته نمونه استانی و  مریم حیدری مادر شهید و همسر بازمانده نمونه مورد تقدیر قرار گرفتند که لوح سپاس، هدایا و تندیس ویژه به آنها اهدا شد.
یادآور می شود، واحدهای اجرایی تامین اجتماعی در استان هرمزگان شامل تعداد  ۱۷ شعبه اصلی، ۱۳ شعبه اقماری و ۷کارگزاری است و حدود ۳۰هزار کارگاه فعال و ۳۶هزار کارگاه نیمه فعال در این استان تحت پوشش قرار دارند.

true
true
true
true

true