×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۲ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
تب سنجی ۷ میلیون نفر در ۴ روز توسط جمعیت هلال‌احمر

به گز ارش کیوسک خبر به نقل از خبرگزاری فارس،  این روزها که ویروس کرونا در سراسر کشور شیوع پیدا کرده و همزمان با تعطیلات نوروزی و سفرهای مرتبط با آن شده است، علیرغم همه تأکیدهای انجام گرفته هنوز هم عده‌ای از شهروندان به سفر می‌روند.

از این رو بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد تا در ورودی و خروجی استان‌های کشور نسبت به غربالگری و عملیات تب‌سنجی از مسافران نوروزی انجام شود.جمعیت هلال‌احمر به تازگی گزارشی از عملکرد خود در عملیات تب‌سنجی و غربالگری کرونا ارائه کرده است.

بر اساس این گزارش، از روز ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ تا ساعت ۹ شب یکم فروردین ماه ۲ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۷۱۹ خودرو غربال شده‌اند که ۷ میلیون و ۹۳ هزار و ۶۷۶ نفر سرنشینان این خودروها تب‌سنجی شده‌اند.

این در حالی است که از این تعداد افراد تب‌سنجی شده ۵۴۷۰ نفر به مراکز درمانی برای غربالگری مرحله دوم ارجاع شده‌اند. این در حالی است که تنها در روز یک فروردین ۱۳۹۹ و در بازه ساعت ۱۲ بامداد تا ساعت ۲۱، ۴۶۶ هزار و ۴۶۹ خودرو در طرح غربالگری شرکت کرده‌اند.

این در حالی است که یک میلیون و ۴۳۹ هزار و ۴۸۸ نفر سرنشینان این خودروها تب‌سنجی شده‌اند که در نهایت ۹۲۹ نفر به مراکز درمانی ارجاع داده شده‌اند.

هر چند به گفته مسؤولان پلیس راه کشور حجم تردد خودروها نسبت به سال‌های گذشته در مدت مشابه بین ۴۰ تا ۵۰ درصد در بازه‌های متفاوت کاهش یافته است.

اما همچنان آمار ۷ میلیون نفر سفر تنها در سه روز اول تعطیلات نوروزی آمار زیادی محسوب می‌شود از این رو بهتر است شهروندان و هموطنان به تأکیدات و توصیه‌های دستگاه‌های درمانی توجه ویژه داشته و در خانه بمانند.

true
true
true
true

true