×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر اساس گزارش کمیته ارزیابی این سازمان، عملکرد بیمه آسیا را به دلیل اهتمام مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت در رعایت مصوبات شورایعالی بیمه، سودآوری، افزایش سرمایه، حفظ سطح یک توانگری مالی ،… مثبت و شایسته تشویق ارزیابی کرد.

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی بیمه آسیا، در پی ارزیابی مثبت از عملکرد این شرکت توسط کمیته ارزیابی بیمه مرکزی، مدیرعامل بیمه آسیا به همراه اعضای هیات مدیره، معاون فنی بیمه های اموال، معاون مالی و اقتصادی، مدیر بیمه های شخص ثالث و حوادث راننده اتومبیل، مدیر بیمه های مسئولیت و مدیر امور نمایندگان و کارگزاران بیمه آسیا به جلسه این کمیته در ساختمان بیمه مرکزی دعوت شدند.

بر اساس این گزارش، در این جلسه که به ریاست دکتر مجید مشعلچی قائم مقام بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با حضور معاون نظارت و سایر مدیران این سازمان برگزار گردید، شاخص های مثبت عملکردی بیمه آسیا تشریح شد.

در این نشست، دکتر مشعلچی با اشاره به اینکه بیمه آسیا بر اساس شاخص های اخلاق مداری، حرفه ای گری و رعایت قوانین و مقررات عمل کرده و به همین دلیل مورد تشویق قرار گرفته است، اظهار داشت: عملکرد مثبت بیمه آسیا نشان داد یک شرکت بزرگ می تواند حتی در شرایط خاص اقتصادی و مقرراتی نیز درست و شفاف عمل کند.

مدیرعامل بیمه آسیا نیز در این جلسه، از تدبیر بیمه مرکزی بابت نگاه تشویقی در حوزه نظارتی قدردانی و اظهار امیدواری کرد، تداوم این دیدگاه در صنعت بیمه می تواند عملکرد این صنعت را در حوزه اقتصادی و مالی کشور تقویت کرده و جایگاه آن را استحکام ببخشد.

در ادامه جلسه، معاون نظارت مالی بیمه مرکزی، گزارش کمیته نظارت را قرائت کرد و اظهار داشت، وفاق هیات مدیره بیمه آسیا و سایر ارکان آن، در موفقیت این شرکت بزرگ بیمه ای موثر بوده اند.

بر اساس گزارش کمیته ارزیابی بیمه مرکزی، طبق شاخص های استخراج شده از صورت های مالی حسابرسی شده بیمه آسیا در سنوات ۱۳۹۹ تا میاندوره ۱۴۰۱، عملکرد بیمه آسیا به دلیل حفظ سطح یک توانگری مالی، شفاف سازی، درج به موقع و کامل اطلاعات صورت های مالی در سامانه سنهاب، رعایت ضوابط و نصاب های مندرج در آیین نامه ۹۷، عدم کسری ذخیره مطالبات، بالا بودن نسبت مجموع سپرده های بانکی و موجودی نقدی به مجموع دارایی های شرکت از متوسط صنعت بیمه، رعایت آیین نامه ۵۸ و مکمل های آن در شناسایی ذخایر فنی کلیه رشته های بیمه ای غیر زندگی در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، کفایت ذخایر فنی رشته شخص ثالث در همین سال ها، کاهش و بهبود ضریب خسارت شرکت در بیمه های شخص ثالث اتومبیل نسبت به شاخص صنعت، افزایش سرمایه و برخورداری از سود ناخالص دوره و سود انباشته در کلیه سنوات و همچنین مطلوب بودن ضریب خسارت و ضریب ترکیبی این شرکت در مقایسه با متوسط صنعت بیمه و روند رو بهبود آن در دو دوره مالی ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، مثبت ارزیابی شد.

بر اساس گزارش این کمیته، همچنین عملکرد بیمه آسیا در حوزه نمایندگان و کارگزاران از نظر رعایت قوانین و مقررات و رسیدگی سریع به شکایات، مثبت ارزیابی شده و در مجموع، عملکرد این شرکت در بخش شبکه خدمات بیمه ای نیز مطلوب ارزیابی شده است.

در پایان این گزارش، کمیته ارزیابی پیشنهاد کرد با توجه به ارزیابی های انجام شده و عملکرد مثبت بیمه آسیا، مسعود بادین مدیرعامل این شرکت شایسته دریافت بالاترین امتیاز ( نمره ۶) و اعضای هیات مدیره، معاون مالی و اقتصادی، معاون فنی بیمه های اموال ، مدیر بیمه های شخص ثالث، مدیر بیمه های مسئولیت و مدیر امور نمایندگان و کارگزاران شایسته دریافت نمره ۴ هستند.

گفتنی است در این جلسه، آقای مسعود بادین نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا، فضل اله معظمی رییس سابق هیات مدیره، سید مهدی صادقی عضو هیات مدیره، محمد رضا عربی مزرعه شاهی رییس هیات مدیره، اسماعیل مهدوی نیا عضو سابق هیات مدیره، غلامرضا سرلک معاون فنی بیمه های اموال، محمد افتخاری معاون مالی و اقتصادی، سید محمد تقی فضل هاشمی مدیر بیمه های شخص ثالث اتومبیل و جواد بهاری مدیر امور نمایندگان و کارگزاران حضور داشتند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.