×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۲

دویست و نود و دومین جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران در تاریخ ۲۶ بهمن ماه با حضور دکتر پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مهندس بهزاد پور رئیس کل بیمه مرکزی ج.ا.ایران و مدیران عامل موسسات صنعت بیمه کشور در سالن جلسات سندیکای بیمه گران ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بیمه تعاون به نقل از سندیکای بیمه گران ایران، در ابتدای جلسه پس تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید، آقای اویار حسین، نایب رئیس شورای عمومی جلسه را افتتاح نمودند و سپس آقای دکتر سید محمد کریمی، دبیر کل سندیکا، با قدردانی از حضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، رئیس کل بیمه مرکزی و مدیران عامل شرکت های بیمه به نقش محوری بیمه های بازرگانی در ارتقای سطح آرامش و رفاه عمومی اشاره کرد و گفت: روند همگانی سازی رشته بیمه شخص ثالث با وجود محدودیت ها در حوزه تعیین نرخ دیه و همچنین برخی ملاحظات حاکمیتی، انجام شده و باید در جهت افزایش ضریب نفوذ بیمه با توسعه رشته های بیمه ای دیگر نیز پیگیری و اقدام شود.
دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با اشاره به تشکیل ۵۲ میلیون پرونده پرداخت خسارت در کشور از زیان ده بودن بعضی رشته های بیمه خبر داد و از نمایندگان خانه ملت خواست تا با اصلاح و بازنگری در فرایند تعیین عوارض تحمیلی بیمه ای از آسیب بیشتر به صنعت بیمه پیشگیری کنند.
وی قابلیت پوشش تمامی ریسک های کوچک و بزرگ کشور را از جمله توانمندی های صنعت بیمه عنوان کرد.
در ادامه این نشست رئیس کل بیمه مرکزی با قدردانی از نگاه توسعه محور نمایندگان مجلس و به خصوص دکتر پورابراهیمی به تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه پرداخت و تصریح کرد: وضع عوارض تکلیفی بر صنعت بیمه باید با سازوکارهای دقیق نظارتی همراه باشد وگرنه حاصل آن اتلاف منابع بیمه ای خواهد بود.
مهندس بهزاد پور از مجلس شورای اسلامی و دستگاه های ناظر خواست تا بر روند هزینه کرد منابع ناشی از پرداخت عوارض شرکت های بیمه گر نظارت کنند تا با کاهش حوادث از سرمایه های صنعت بیمه صیانت شود.
در ادامه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تقدیر از تلاش های صورت گرفته از سوی تمامی ارکان صنعت بیمه، اظهار داشت: رشد بازار صنعت بیمه در برابر بازارهای موازی باید به شکلی شایسته متناسب سازی و توسعه یابد.
دکتر پور ابراهیمی در همین راستا تصریح کرد: صنعت بیمه اگر به لحاظ مالی تقویت شود مسیر برای رفع دغدغه های مردم و بیمه گذاران نیز هموارتر خواهد شد.
وی با تاکید بر توان فنی و دانش مدیریتی در بین متولیان صنعت بیمه از تلاش مجلس برای رفع برخی نگرانی های اهالی صنعت بیمه و بازنگری در قوانین خبر داد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: هنر صنعت بیمه در زمان تحریم ها کاهش ضریب آثار منفی آن است که این روند با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.
دکتر پور ابراهیمی بر لزوم کاهش تصدی گری دولت در امر بیمه تاکید کرد و تجهیز منابع بیمه ای را با مدل سرمایه گذاری هوشمند و هدفمند خواستار شد و در همین راستا خاطرنشان کرد: مجموعه هایی که از عوارض بیمه ای منتفع می شوند باید با شاخص های علمی قابل سنجش و ارائه آمار دقیق، اثربخشی شرح اقدامات خود را ارائه دهند. که در صورت مغایرت عملکردی و انحراف منابع، باید دستگاه های نظارتی به این حوزه ورود کنند.
ایشان از متولیان و مدیران صنعت بیمه خواست تا موانع توسعه ای را احصا و به مجلس شورای اسلامی منعکس کنند تا در خصوص رفع آن تصمیم سازی شود.
دکتر پور ابراهیمی ضمن تاکید بر ضرورت تقویت سندیکای بیمه گران ایران از اراده خانه ملت برای ایجاد فضای نظارتی و سیاستگذاری چند لایه برای تقویت بیمه گران خبر داد.
در پایان بر ضرورت ساختارسازی جدید، شیوه های نوین سرمایه گذاری و تداوم نشست های تخصصی بین نمایندگان مجلس و متولیان صنعت بیمه تاکید کرد.
گفتنی است در پایان این نشست، طرفین بر آمادگی کامل و بهره گیری از ظرفیت حداکثری مجلس و صنعت بیمه برای رفع موانع و همکاری های مشترک تاکید کردند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.