×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۷ اسفند - ۱۳۹۹  
true
true
گزارش آماری تحلیلی عملکرد ۱۰ ماهه اول سال ۱۳۹۹ شرکت های بیمه

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی بیمه تعاون به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، حسن رضا عباسیان فر مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور فنی از رشد حدود ۳۷ درصدی رشد حق بیمه نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: مبلغ حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی به ترتیب در حدود ۶۵٫۷ و ۳۲٫۴ هزار میلیارد تومان است. تغییرات حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب در حدود ۳۶٫۹ و ۲۴ درصد رشد بوده است.

همچنین نسبت خسارت بازار با ۵٫۱ واحد کاهش (در مقایسه با ۱۰ ماهه اول سال قبل) به ۴۹٫۲ درصد رسیده است. البته در محاسبه این نسبت (حاصل تقسیم خسارت پرداختی به حق‌بیمه تولیدی برحسب درصد)، مبالغ خسارت‌های معوق، ذخایر حق‌بیمه، کارمزد شبکه فروش و هزینه‌های اداری- عمومی شرکتهای بیمه در نظر گرفته نمی‌شود. شایان ذکر است، بررسی آمار عملکرد شرکتها و رشته های بیمه از حیث “نسبت خسارت” در این مدت نمی تواند ارزیابی مطلوبی از عملکرد آنها در دسترس قرار داده و فعالیت واقعی شان را نشان بدهد.

عباسیان فر از بیمه های غیر زندگی (با ۱۵۴٫۹ %)، حوادث راننده (با ۷۲٫۳ %)، درمان (با ۶۹٫۶ %)، شخص ثالث-مازاد (با ۵۶٫۹ %) و کشتی (با ۴۹٫۷ %) به عنوان۴ رشته با نسبت خسارتی بالاتر از بازار بیمه نام برد و گفت: سهم بخش غیردولتی از حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی صنعت بیمه، به ترتیب حدود ۶۸٫۴ و ۶۹ درصد بوده است.

وی افزود: ۳ رشته بیمه شخص ثالث و مازاد، درمان و زندگی به ترتیب ۳۲٫۲، ۲۰٫۶و ۱۵٫۲ درصد سهم بیشتری از پرتفوی حق بیمه تولیدی در بازار است. البته سهم رشته های بیمه در دوره های زمانی کمتر از یک سال معمولاً با تغییرات زیادی همراه است، لذا در تحلیل سهم از پورتفوی رشته ها در بازار بیمه باید این موضوع را مورد توجه قرار داد.

همچنین در این مدت، حدود ۵۴٫۴ میلیون بیمه نامه صادر و نزدیک ۲۹٫۱ میلیون فقره خسارت پرداخت شده است. تعداد بیمه نامه‌های صادره و تعداد موارد خسارت پرداختی نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ترتیب ۷٫۵درصد کاهش و۴۶٫۲ درصد افزایش داشته است.

رشد تعداد موارد خسارت پرداختی بازار، به دلیل افزایش (۵۲٫۴ درصدی) این تعداد در بیمه درمان با سهم عمده (۹۱٫۸ درصدی) از تعداد خسارتهای پرداختی بازار بیمه بوده است.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true