×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۶ بهمن - ۱۳۹۹  
true
true
سازمان تامین اجتماعی اقدامات ارزنده ای برای کاهش مراجعات حضوری انجام داده است

به گزارش کیوسک خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل تامین اجتماعی استان مرکزی با حضور در محل فرمانداری شهرستان دلیجان، با براتی زاده فرماندار این شهرستان دیدار و در خصوص مهمترین مسائل حوزه تامین اجتماعی گفتگو کرد.
در این دیدار حسینی ضمن ارایه گزارشی از وضعیت تامین اجتماعی در شهرستان گفت:۴۴ هزار نفر از جمعیت شهرستان از خدمات سازمان استفاده می کنند و ضریب پوشش بیمه ای دلیجان ۸۵ درصد است.
وی افزود شهرستان دلیجان از قطبهای صنعتی کشور است و بیش از ۱ هزار و ۲۱۰ کارگاه در شهرستان تحت پوشش قوانین سازمان تامین اجتماعی هستند.
حسینی در ادامه در خصوص خدمات غیر حضوری نیز توضیح داد و گفت: با توجه به نیاز سازمان تامین اجتماعی در زمینه تحول دیجیتال اقدامات ارزنده ای انجام شده است اما در شرایط شیوع کرونا هم نیاز بود که مراجعه حضوری مردم به شعب را کاهش جدی دهیم و هم اینکه کاهش مراجعه مردم باعث کاهش هزینه و همچنین مانع از اتلاف وقت می شود.
وی با بیان اینکه این موضوع در ایام شیوع کرونا مورد تاکید جدی مقامات عالی رتبه کشور بوده است، گفت: برنامه ریزی زمان بندی فشرده و مستمر صورت گرفته است. از ماه‌های گذشته تمهید مقدمات صورت گرفته و غیرحضوری شدن ۳۰ خدمت قرار است ۷۰ میلیون مراجعه را کاهش دهد و  به همین علت طرح ۳۰۷۰ نامگذاری شده است.
حسینی ادامه داد: غیرحضوری شدن این خدمات تا آخر بهمن ماه طبق برنامه زمان بندی به طور کامل محقق می‌شود و هر هفته چند خدمت تأمین اجتماعی غیرحضوری خواهد شد و به این ترتیب بیش از ۷۵ درصد مراجعه مردم را به شعب کاهش می‌دهد.
به گفته وی، پرداخت کمک هزینه ازدواج غیرحضوری شده و از این بعد بیمه شدگانی که ازدواج می کنند برای اخذ کمک هزینه ازدواج نیاز به مراجعه و حتی نیاز به درخواست ندارند، زیرا با ثبت احوال در تعامل هستیم و ازدواج های ثبت شده و احراز شرایط به صورت سیستمی انجام و همان روز پرداخت انجام می‌شود.
وی ادامه داد: خدمت دیگر این است که تحت تکفل بودن یا نبودن فرزندان اناث به صورت غیر حضوری استعلام می شود.
حسینی افزود: از دیگر طرحهای بهره برداری شده تا امروز می توان به درخواست تکمیل سوابق پرداخت حق بیمه به صورت کسری از ماه، ثبت نام غیرحضوری افراد تبعی توسط بیمه شده اصلی، استعلام ارتباط بیمه ای بیمه شدگان در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی، استعلام وضعیت دریافت مستمری در سامانه خدمات الکترونیکی سازمان، ابلاغ مفاصاحساب ماده (۳۸)قانون تامین اجتماعی و ابلاغ غیرحضوری احکام مطالباتی اشاره کرد.
مدیر کل تامین اجتماعی استان مرکزی  با بیان اینکه هدف گذاری ما این است که ۳۰ خدمت اصلی را به صورت کاملا غیرحضوری ارائه کنیم گفت: اکنون ۹۶ میلیون مراجعه در کشور داریم که با اجرای این طرح ۷۰ میلیون مراجعه کاهش می یابد.  بخش دیگر از مراجعات با طرح نسخه الکترونیک کاهش پیدا خواهد کرد.
حسینی با اشاره به شعار طرح ۳۰۷۰ تحت عنوان “دوشنبه های دیجیتالی با طرح ۳۰۷۰”  عنوان کرد: تا بهمن ماه و هر دوشنبه، دو تا چهار سرویس با آمادگی کامل غیرحضوری خواهد شد.

فرماندار دلیجان نیز ضمن قدردانی از فعالیتهای سازمان تامین اجتماعی گفت: شهرستان دلیجان دارای اهمیت اقتصادی زیادی در کشور است و برای تحقق جهش تولید نیاز است تمامی دستگاههای اجرایی همکاری نزدیک و تنگاتنگی را با بخش تولید داشته باشند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true