×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
۷ هزار میلیارد تومان هزینه افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق شهر پرند

به گزارش کیوسک خبر، علی آبادی مدیرعامل مپنا در مراسم افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق شهر پرند گفت: این روز‌ها کرونا متهم اصلی در ممانعت از افتتاح طرح ها بوده است. مهم‌ترین دست آورد این طرح  افزایش سطح بهره برداری  است.

مدیرعامل مپنا تشریح کرد: با اجرای طرح شاهد تحقق اهدافی از جمله افزایش راندمان از ۳۳ درصد به ۵۵ درصد، افزایش ۵۰ درصدی توان نیروگاه، حفظ و توسعه اشتغال بوده ایم.

او افزود: بیش از ۷ هزار میلیارد تومان هزینه برای این طرح شده و نیروگاه پرند با موفقیت به بهره برداری رسیده است. نکته مهم این است که گروه مپنا از هیچ گروه و تسهیلاتی بهره نبرده است. با این آمار سرمایه نیروگاه را می‌توان به ۲ میلیارد دلار افزایش داد.

علی آبادی گفت:  متاسفانه در برخی از پروژه ها از تجهیزات ایرانی استفاده نشده و ازخارج کشور وارد شده در صورتی که در کشور توان آن وجود داشته است.

این مقام مسئول گفت: عمده تجهیزات این نیروگاه با توانمندی‌های فنی ایرانی ساخته شده است.

در ادامه مراسم تقی زاده معاون آب وزارت نیرو در مراسم افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق شهر اسلامشهر گفت: امروز ۲۴۰ امین واحد تسویه خانه کشور افتتاح می‌شود که ۷۱ واحد در دولت کنونی به بهره برداری رسیده است و امیدواریم ۳۰ واحد دیگر به بهره برداری برسد.

او ببان کرد: این واحد دقیقا شبیه واحدی است که در سال ۹۶ افتتاح شده است. امروز ۲۲۰ هزار نفر از اسلامشهر تحت پوشش تصفیه خانه قرار خواهند گرفت.

true
true
true
true

true