×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
۵ میلیون یورو از منابع طرح پتروشیمی صدف عسلویه آزاد شد

به گزارش کیوسک خبر به نقل از  گروه سرمایه‌گذاری پتروشیمی ایرانیان (پترول)، مجتبی فلاح‌خرسند با اشاره به اینکه عمده مشکل ارزی این طرح به اعتبار اسنادی و منقضی شدن آن مربوط بود، افزود: با پیگیری‌ها از سوی بانک صنعت و معدن، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی موفق به دریافت تمدید یک‌ ساله اعتبار اسنادی شدیم.

وی، مسدودی ارزی در بانک صنعت و معدن را مشکل دیگری عنوان کرد و گفت: با پیگیری‌های بانک صنعت و معدن حدود ۵ میلیون یورو از منابع مسدود شده، آزاد و به سازندگان پرداخت شد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی صدف عسلویه به کسری منابع ارزی اشاره و اظهار کرد: بخشی از این کسری از طریق فاینانس تأمین شده و بقیه از طریق بانک تجارت و بانکی در خارج از کشور برای تأمین منابع در حال پیگیری است.

راه‌اندازی صدف عسلویه در ۱۴۰۱

فلاح‌خرسند درباره پیشرفت پروژه صدف عسلویه گفت: به دلیل مشکلات و ورشکستگی پیمانکار اجرایی، پیشرفت پروژه در ۴۳ درصد متوقف شده بود که با تلاش‌های انجام شده، پیمانکار ساختمان نصب دوباره تعیین شد و با تجهیز کارگاه امید می‌رود در سال جدید مطابق با زمان‌بندی پیشرفت داشته باشد.

وی ادامه داد: برنامه پیش‌بینی‌شده برای این پروژه ۲۶ ماهه بوده و مطابق برنامه تعیین‌شده از سوی هلدینگ خلیج‌فارس و شرکت پترول، تکمیل عملیات ساخت و نصب در پایان ۱۴۰۰ و راه‌اندازی آن در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۱ اعلام شده است.

true
true
true
true

true