×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
۵۰ هزار ابتلای جدید جهانی به کرونا در کمتر از ۲۴ ساعت

به گزارش کیوسک خبر به نقل از ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به ۱۹۹ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان ۷۸۵ هزار و ۸۰۷ نفر بوده که ۳۷ هزار و ۸۲۰ نفر از آن‌ها جان باخته و ۱۶۵ هزار و ۶۵۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

به‌طور کلی در جهان ۵۸۲ هزار و ۳۲۸ مورد ابتلای فعال به کروناویروس جدید وجود دارد که از این میان ۵۵۲ هزار و ۸۴۰ مورد معادل ۹۵ درصد از مبتلایان وضعیت خفیف داشته و تنها ۲۹ هزار و ۴۸۸ مورد معادل ۵ درصد از مبتلایان در وضعیت وخیمی قرار دارند.

ایالات متحده آمریکا با ۱۶۴ هزار و ۲۵۳ مورد ابتلا و ۳۱۶۷ قربانی در صدر فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. ۵۵۰۷ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.

ایتالیا نیز ۱۰۱ هزار و ۷۳۹ مورد ابتلا به ثبت رسانده که از این میان ۱۱ هزار و ۵۹۱ نفر جان خود را از دست داده و ۱۴ هزار و ۶۲۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

اسپانیا نیز با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۸۷ هزار و ۹۵۶ مورد ابتلا در رتبه سوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفت. تاکنون ۷۷۱۶ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۱۶ هزار و ۷۸۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

شمار مبتلایان در چین که شیوع تا حدود زیادی کنترل شده ۸۱ هزار و ۵۱۸ نفر اعلام شده است. شمار قربانیان و بهبود یافتگان نیز در این کشور به ترتیب ۳۳۰۵ و ۷۶ هزار و ۵۲ نفر اعلام شده است.

در آلمان نیز شمار مبتلایان ۶۶ هزار و ۸۸۵ نفر اعلام شده که از این تعداد تنها ۶۴۵ نفر جان باخته و ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

فرانسه نیز دیگر کشور اروپایی است که شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در آن بالا بوده است. این کشور با ثبت ۴۴ هزار و ۵۵۰ مورد ابتلا از ایران در فهرست مبتلایان جهانی کرونا پیشی گرفت. از این میان تاکنون ۳۰۲۴ نفر جان باخته و ۷۹۲۷ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

هم‌چنین در ایران تاکنون ابتلای ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر را تایید شده است که از این میان ۲۷۵۷ نفر جان خود را از دست داده و ۱۳ هزار و ۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

در انگلیس ۲۲ هزار و ۱۴۱ نفر تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند که ۱۴۰۸ نفر از آن‌ها جان باخته و ۱۳۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

سوئیس با ۱۵ هزار و ۹۲۲ مبتلا و ۳۵۹ قربانی، بلژیک با ۱۱ هزار و ۸۹۹ مبتلا و ۵۱۳ قربانی و هلند با ۱۱ هزار و ۷۵۰ مبتلا و ۸۶۴ قربانی از کشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.

بنا بر آمارهای سایت “ورلداُمتر”، ترکیه با ۱۰ هزار و ۸۲۷  مبتلا و ۱۶۸ قربانی، کره جنوبی با ۹۷۸۶ مبتلا و ۱۶۲ قربانی، اتریش با ۹۶۱۸ مبتلا و ۱۰۸ قربانی، کانادا با ۷۴۷۴ مبتلا و ۹۲ قربانی و پرتغال با ۶۴۰۸ مبتلا و ۱۴۰ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع بالای کروناویروس جدید هستند.

همچنین آمار مبتلایان در سرزمین‌های اشغالی تاکنون ۴۶۹۵ نفر اعلام شده که از این میان ۱۶ نفر جان باخته و ۱۶۱ نفر نیز بهبود پیدا کرده‌اند.

true
true
true
true

true