×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۵ اسفند , ۱۴۰۲
کوروِت های مانده زیر آوار/ توفانی که خودروهای موزه ای هم از آن در امان نماند

به گزارش کیوسک خبر، توفانِ کنتاکی، خسارت های شدیدی به کارخانه کوروت و موزه پارک موتوراسپورت وارد آورد. مردم می گویند مگر آن که از شنبه صبح تا به حال زیر سنگ مانده باشید تا از توفانی که جوامع و ایالت های متعددی را در نوردید خبردار نشده باشید. توفانی در مقیاس EF-3 [سرعتی بین ۱۳۶ تا ۱۶۵ مایل در ساعت معادل ۲۲۰ تا ۲۵۰ کیلومتر در ساعت] باولینگ گرین و کنتاکی آمریکا به خسارت های سنگینی رو به رو کرد. شرکت خودروسازی جنرال موتورز هم در باولینگ گرین کارخانه تولید شورولت کوروت دارد که از آسیب های شدید این توفان در امان نماند. این کارخانه در دل خود پارک موتوراسپورت و بزرگترین موزه ملی [شورولت] کوردت را داشت. البته خانه های مردم این شهر در مقایسه با این موزه ویران شده اند. در رسانه های اجتماعی عکس ها و فیلم های ویدیویی از این ویرانی در حال انتشار است.

کارخانه جنرال موتورز محصول شورولت کوروت سی۸ را تولید می کند و هنوز میزان خسارت وارده به این کارخانه برآورد و اعلام نشده است. هنوز هم معلوم نیست که این رویداد، تولید کوروت را متوقف می کند یا سرعت آن را کاهش می دهد اما عکس ها و فیلم های منتشر نشان می دهد که خسارت این توفان خیلی سنگین بوده است. برای کسانی که منتظر تحویل شورولت کوروت خود هستند، این توفان خبر خوبی نیست. علاوه بر خطوط تولید این کارخانه، تعداد زیادی از کوروت های موزه زیر آوار مانده اند،‌ اما خوشبختانه آسیب جانی گزارش نشده است.

به احتمال زیاد تا مدت طولانی، فعالیت های تفریحی از قبیل گردشگری، لذت رانندگی در پیست، مسابقه، امتحان سرعت «تورینگ لپس» Touring Laps/Experiences و فستیوال محلی و خاص شهر باولینگ گرین معروف به Twinkle at the Track‌ تا اطلاع ثانوی تعطیل شده اند.

در یکی از عکس های منتشر شده از این کارخانه یک شورولت سیلورادو واژگون شده به چشم می خورد که خودش حاکی از شدت این توفان است. همچنین عکس های زیادی از کوروت های زیر آوار مانده هم در حال انتشار در شبکه های مجازی است.

منبع: motorious.com

برچسب ها : ,