×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
کرونا، تولید زغالسنگ و برق اندونزی را کاهش داد

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت The Jakarta Post فعالیت نیروگاه های حرارتی زغال سنگ سوز در اندونزی به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش یافته است که این امر منجر به افت ۵ درصدی مصرف زغال سنگ دراین کشور طی سال ۲۰۲۰ میلادی خواهد شد.

وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی اعلام کرد: میزان مصرف داخلی زغال سنگ کشور طی سال جاری میلادی ۱۵۵ میلیون تن پیش بینی شده است. این در حالی است که در صورت تداوم روند شیوع ویروس کرونا میزان مصرف این ماده معدنی طی مدت یاد شده به ۱۴۷میلیون و ۲۵۰ هزار تن کاهش خواهد یافت.
اندونزی با دارا بودن نزدیک به ۲۵ میلیارد تن زغالسنگ و ۴۵۸ میلیون تن تولید،‌ پنجمین تولیدکنندگان این ماده سیاه رنگ در جهان است. این کشور در عین حال با در آمد ۲۰.۶ میلیارد دلاری،‌ دومین صادرکننده برتر زغالسنگ است و سهم ۱۶.۶ درصدی از کل صادرات این ماده معدنی دارد که به کشورهایی همچون چین و هند صادر می شود. میزان تولید زغال سنگ اندونزی طی سه ماهه نخست سال جاری میلادی به ۱۴۳ میلیون تن رسید. این میزان هنوز پاسخگوی دستیابی به هدف تولید ۵۵۰ هزار میلیون تن زغال سنگ این کشور در سال ۲۰۲۰ میلادی است.
طی سال گذشته میلادی میزان تولید جهانی زغال سنگ به ۸ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تن رسید. پیش بینی می شود میزان تولید جهانی این ماده معدنی در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا تنها با رشد ۰.۵ درصدی به ۸ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تن افزایش یابد.

true
true
true
true

true