×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
کارنامه یکساله تسهیلات نوسازی

به گزارش کیوسک خبر به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمد حسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به فرارسیدن هفته دولت، گفت: بی تردید یکی از مهم ترین تلاش های صورت گرفته از ابتدای تشکیل دولت دوازدهم و به ویژه طی یکسال اخیر، حمایت از ساکنان بافت های فرسوده شهرهای کشور از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت جهت احیا و نوسازی املاک واقع در این محدوده های شهری بوده است. برای محقق شدن این هدف، بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن، در این مسیر پیشرو بوده است.
وی ادامه داد: در این مسیر از سال گذشته بانک مسکن در راستای بازسازی محلات هدف بافت فرسوده، یک قرارداد عاملیت با وزارت راه و شهرسازی منعقد و همکاری گسترده ای را آغاز کرد در همین راستا این همکاری در قالب دومین قرارداد در سال جاری نیز استمرار پیدا کرد.
به گفته وی در جریان انعقاد این قرارداد این قول به وزارت راه و شهرسازی داده شده تا در صورت وجود منابع در چارچوب سیاست های اعتباری بانک مسکن در سال جاری و همچنین در صورت وجود درخواست سازنده حرفه ای، تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی پرداخت کند.
علمداری به کارنامه یکسال اخیر تسهیلات پرداختی به پروژه های ساخت و ساز در بافت فرسوده اشاره کرد و افزود: از ابتدای شهریورماه سال گذشته تا تاریخ پانزدهم مردادماه امسال، تعداد ۱۱ هزار و ۳۰۴ فقره تسهلات به ارزش ۶۸۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به مرحله انعقاد قرار داد رسیده اند.
وی در خصوص محل تامین اعتبار تسهیلات منعقده نیز اظهار کرد: از رقم کل تسهیلات منعقده، رقمی معادل ۱۸۵ میلیارد و ۸۰۰ میبیون تومان از محل منابع داخلی بانک و رقمی بالغ بر ۵۴۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل قرارداد عاملیت تامین شده است.
مدیر امور اعتباری بانک مسکن همچنین ارزش کل تسهیلات پرداخت سده در بازه زمانی مذکور را معادل ۵۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نومان اعلام کرد.
وی تاکید کرد: پیشرفت حداقل ۲۰ درصدی پروژه ساختمانی، نداشتن چک برگشتی و بدهی معوق بانکی از شرایط دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده برای سازندگان است.

true
true
true
true

true