×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
چهارمین انقلاب صنعتی در حال رخ دادن است

چندین دهه از اولین و دومین انقلاب‌های صنعتی گذشته است؛ انقلاب‌هایی که باعث شکل‌گیری کارخانه‌ها، سیستم حمل‌ونقل و زیرساخت‌هایی شدند و به‌کلی جهان را تغییر دادند. در زمان حال هم شاهد سومین انقلاب صنعتی هستیم، اما بر اساس آنچه ال‌جی می‌گوید، انقلابی دیگر درراه است تا تحولی بزرگ در دنیا ایجاد کند. تحولی که به‌طورکلی فرهنگ‌های همکاری و تجربه‌ی مصرف‌کننده‌ها را در مقیاس جهانی دستخوش تغییرات زیادی خواهد کرد.

ال‌جی این تغییر را با تحول دیجیتالی فرایندهای تولید خود انجام می‌دهد که آغاز آن با تغییر شکل اساسی بزرگ‌ترین کارخانه‌ی لوازم‌خانگی رقم خورده است. پس از چهار سال و با صرف هزینه‌ی ۶۶۸ میلیون دلاری، ال‌جی بزرگ‌ترین واصلی‌ترین کارخانه‌ی لوازم‌خانگی خود در «چانگ‌ون» را به «پارک هوشمند ال‌جی» سازگار با محیط زیست تبدیل کرد. در فاز اول، کارخانه چانگ‌ون ۱، تولید یخچال‌ها و دستگاه‌های تصفیه آب را از این ماه آغاز خواهد کرد.

این تغییر دیجیتالی به‌طور چشمگیری اتوماسیون فرایندهای تولید لوازم‌خانگی آشپزخانه، از مونتاژ قطعات گرفته تا بسته‌بندی را افزایش می‌دهد. سیستم نظارت داخلی یکپارچه این اتوماسیون نیز با استفاده از پایگاه داده‌ی بسیار بزرگ و دانش یادگیری عمیق باعث تقویت روند تولید و بهبود کیفیت می‌شود. علاوه بر این، به لطف سیستم پیشرفته‌ی مدیریت مصرف انرژی و معماری ساختمان مقاوم در برابر زلزله، میزان مصرف انرژی و ایمنی کارخانه نیز تقویت‌شده است.

سیستم لاجستیک کارخانه نیز بهینه‌سازی شده تا بالاترین بهره‌وری ممکن را از طریق وسایل نقلیه‌ی مجهز به  5G و سیستم تأمین خودکار با فناوری‌های پیشرفته تضمین کند.

انبارهای هوشمند بدون نیروی انسانی و تسمه‌نقاله‌های با ارتفاع بلند، این تأسیسات نسل بعدی را قادر می‌سازد تا ظرفیت تولید خود را از ۲ به ۳ میلیون واحد در سال افزایش دهد.

پارک هوشمند ال‌جی (LG Smart Park) بر اساس پروسه‌ی طراحی ماژولار ال‌جی بهینه‌سازی شده که باعث کاهش چشمگیر زمان و هزینه‌های تولید می‌شود. طراحی ماژولار با ساده‌سازی و استانداردسازی قطعات برای تولید (مانند بلوک های LEGO) کمک می‌کند تا محصولات متنوع به بهینه‌ترین حالت ممکن تولید شوند. این کار نیز به ال‌جی اجازه می‌دهد تا مدت‌زمان لازم برای توسعه‌ی محصول جدید با توجه به نیازهای مشتری‌های مختلف را کاهش دهد.

برنامه‌ی ال‌جی برای پارک هوشمند خود، توسعه‌ی کارخانه به ۶ خط تولید متفاوت در دو ساختمان مجزاست که قرار است تا سال ۲۰۲۴ به بهره‌برداری برسد. هدف از این چشم‌انداز نیز توسعه و تقویت سیستم تولید لوازم‌خانگی باکیفیت در مقیاس جهانی و ارائه ارزش بیشتر به مشتریان است.

###

شرکت راهکارهای تجهیزات اتومبیل ال‌جی الکترونیکس

شرکت راهکارهای تجهیزات اتومبیل ال‌جی بر تجاری‌سازی خودروهای خودران و نوآوری‌های مسئولانه زیست‌محیطی در صنعت خودرو و ارائه راه‌حل‌های کلیدی بر پایه تکنولوژی‌های اختصاصی ال‌جی تمرکز دارد. در دو حوزه تجاری خود (هوشمند سازی و سبز) راهکارهای تطبیقی برای فراهم آوردن تجربه استفاده درون خودرو و الکتریکی کردن آن را ارائه می‌دهد. بخش هوشمند سازی آن راهکارهایی مانند سیستم‌های سرگرمی-اطلاع‌رسانی درون خودرو، اتصال، رانندگی هوشمند و پلتفرم نرم‌افزاری واسط سایر تکنولوژی‌های خلاقانه را ارائه می‌دهد و هم‌زمان بخش کسب‌وکار سبز بر قوای محرکه الکترونیکی با ولتاژ و راندمان بالا تمرکز دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ال‌جی به سایت www.LGnewsroom.com مراجعه کنید.

روابط عمومی شرکت ال‌جی الکترونیکس در ایران: آقای کاوه مفتخری

 شماره تماس: ۲۶۲۰۵۹۴۰

ایمیل: kaveh.moftakhari@lge.com

true
true
true
true

true