×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰  
true
true
چشم‌انداز افزایش سود «وبصادر» در سال ٩٨

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط ‌عمومی بانک صادرات ایران به نقل از پایگاه خبری با اقتصاد، در سال ٩۶ با تغییر مدیرعامل بانک صادرات اولین وعده مدیرعامل جدید بازگشایی نماد بانک صادرات بود که به سرعت تحقق یافت. در آن سال که اوج تغییر و تحولات بانکی در حال رخ دادن بود و مدیران عامل بسیاری از بانک‌ها به جهت تغییرات بنیادی در ساختار سیستم بانکی تعویض شدند بانک صادرات نیز حجت‌اله صیدی مدیر باسابقه بازار سرمایه را به سمت مدیرعاملی این بانک منصوب کرد. صیدی که از سال ٨٨ تا ٩٠ عضویت در هیئت مدیره بانک صادرات را در کارنامه کاری خود داشت و پس از مدیرعاملی یک شرکت سرمایه‌گذاری را عهده‌دار شده بود به خوبی به فضای بازارهای بانکی و مالی آشنا بود و توانست با قدم‌هایی که در جهت کنترل هزینه‌ها و استفاده بهینه از دارایی‌ها برداشت سکان بانک صادرات را در دست بگیرد.
پس از آنکه از سال ٩۶ قدم‌های بهبود شرایط بانک صادرات و خروج از زیان در دستورکار قرار گرفت اولین گام اساسی در جهت عملیاتی شدن این تصمیم افزایش سرمایه ٢٠٣ درصدی از محل تجدیدارزیابی دارایی‌ها بود که در روزهای پایانی سال ٩٧ به ثبت نهایی رسید و مسیر بانک برای سودآوری در سال ٩٨ هموارتر شد.
با خروج بانک صادرات از شمولیت ماده ١۴١ برنامه بانک در جهت استفاده بهینه از منابع و مصارف به جهت رسیدن به سوددهی عنوان شد.

افزایش سرمایه و خروج از زیان
با افزایش سرمایه بانک صادرات از مبلغ ۵٧٨٠ میلیارد تومان به حدود ١٧,۵٣۵ میلیارد تومان در پایان سال ٩٧ شاهد خروج بانک از روند زیان‌دهی بودیم.
همان‌گونه که در نمودار ذیل مشخص است زیان ١٠۶٨ میلیارد تومانی پاییز ٩٧ به سود حدود ٣۵ میلیارد تومانی در پاییز ٩٨ رسیده است.
۱.png
تراز درآمدی وبصادر در شهریور سال جاری مثبت شد
با رشد قابل توجه درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی، تراز درآمدی وبصادر دستخوش تغییرات اساسی شد. به طوری که تراز درآمدی وبصادر از ابتدای سال تا انتهای مرداد همواره در محدوده منفی قرار داشت و در تیر و مرداد به منفی‌ترین حالت خود در سال جاری رسید، اما با توجه به رشد درآمد وبصادر، تراز درآمدی برای اولین بار در شهریور ٩٨ مثبت شد و به ٢.۵ میلیارد تومان رسید. این تراز درآمدی مثبت نشان می‌دهد، درآمد وبصادر نسبت به هزینه‌ها پیشی گرفته است.

خلاصه عملکرد ٩ ماهه
خلاصه عملکرد مالی وبصادر در ٩ ماه گذشته نشان می‌دهد درآمدهای مشاع این شرکت ١٧ درصد و درآمدهای غیر مشاع ٢٨ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته‌اند. از مجموع ١٣ هزار و ٧٠٩ میلیارد تومان درآمدهای مشاع بانک ٢٢٨٧ میلیارد تومان سهم بانک بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ٧٣ درصدی را نشان می‌دهد.
با توجه به خارج شدن شرکت از روند زیان‌دهی و تبدیل شدن زیان خالص ٢٠٠٨ میلیارد تومانی به سود خالص ٨٨ میلیارد تومانی در پایان دوره ٩ ماهه به ازای هر سهم سود خالص ۵ ریالی محقق شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد