×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۴ بهمن - ۱۴۰۰  
true
true
پیاده سازی نظام مدیریت تکنولوژی در پتروشیمی نوری

مهندس حسین پارسا رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت پتروشیمی نوری در اینباره گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۸ ما در پتروشیمی نوری برآن شدیم تا بتوانیم بر اساس مجموعه ای از فرایندها، منطق و رویه های مناسب برای مدیریت تکنولوژی و نوآوری را طراحی و پیاده سازی نماییم.
ایشان در ادامه افزود: بر این اساس واحد پژوهش و فناوری، بعد از بررسی های مقدماتی و همه جانبه در این خصوص، با همکاری یک از دانشگاهها معتبر کشور، پروژه استقرار نظام مدیریت تکنولوژی را تعریف و آغاز نمودیم.
حسین پارسا خاطر نشان کرد: شرکت پتروشیمی نوری به عنوان اولین شرکت در سطح پتروشیمی های کشور، توانست نظام مدیریت تکنولوژی را پیاده نموده و به موجب این نظام، تکنولوژی های کلیدی شرکت، در قالب دسته بندی فرایندها، کاتالیست و مواد شیمیایی، تجهیزات ثابت، تجهیزات دوار و فناوری های پشتیبان و کنترل شناسایی شدند که بررسی ها و مطالعات شامل بررسی شرکت های تولید محصولات آروماتیک، تحلیل اختراعات، بررسی لایسنسورها و مواردی از این دست نشان از آن دارد که بخش مهمتر تکنولوژی ها در دسته ی فرایندها و کاتالیست ها قرار دارد که شکل دهنده رقابت فناورانه نیز هستند.
رئیس پژوهش و فناوری پتروشیمی نوری یادآور شد: در ادامه ی فرایند مدیریت تکنولوژی، توسط همکاران ما، رصد پیوسته کلیه تکنولوژی های کلیدی صورت گرفته و تغییرات فنی، مسائل کلیدی حل شده، چرخه عمر تکنولوژی ها و روند پیشرفت های لایسنسورها همگی بطور دقیق مطالعه مورد قرار گرفته اند.
بر این اساس با استفاده از نتایج رصد و پایش تکنولوژی های کلیدی و طبق ارزیابی شرایط موجود پتروشیمی نوری، شکاف های تکنولوژیک و برنامه های ارتقای فنی همگی شناسایی شده و مسیر توسعه ی تکنولوژیک این مجموعه، همچون ارتباطات با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان مشخص و RFP اولیه هرکدام تدوین گردیده است.
ایشان با اشاره به ابعاد دیگری از طراحی و استقرار نظام مدیریت تکنولوژی و نوآوری، تاکید داشتند: این نظام مدیریتی نوین، ضمن افزایش نرخ مشارکت کارکنان در ارائه ایده های نوآورانه، موجب نگاه سیستمی به توسعه سبد محصولات، ارتقای سطح تکنولوژیک، به روز نمودن کاتالیستهای مورد استفاده و استفاده از نوآوری هایی همچون دیجیتالی شدن صنعت پتروشیمی خواهد شد.
در پایان گفتنی است که: با توجه به برنامه های راهبردی مورد نظر مجموعه، انتظار می رود با ایجاد زیرساخت یادگیری تکنولوژیک برای سازمان یادگیرنده و محافظت از تکنولوژی، تا حد مطلوبی برای مدیریت دارایی های شرکت در بلندمدت اثربخش واقع گردد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true