×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
واردات ورق گرم به کشور با افتتاح پروژه نورد گرم دو قطع می شود

به گزارش کیوسک خبربه نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، مدرس خیابانی در مراسم کلنگ زنی خط نورد گرم دو با اشاره به اینکه فولادمبارکه یک نماد پرافتخار مجموعه صنعت کشور است، اظهار داشت: این مهم هم به لحاظ عظمت تولید و هم به لحاظ فناوری و هم به لحاظ کیفیت پیشرو است.
وی با اشاره به اینکه فولادمبارکه یک مجموعه تولیدی است که به حدود ۴۰ کشور دنیا صادرات دارد، بیان کرد: پارسال ۱.۵ میلیارد دلار صادرات داشته و علی رغم فشار تحریم ها میزان صادرات این واحد صنعتی به دو برابر افزایش یافته است.
سرپرست وزارت صمت ادامه داد: بخشی از صادرات محصولات فولادمبارکه که به لحاظ کیفیت برابری میکند با رقبای خارجی به کشورهای اروپایی نیز صادرمی شود.
وی با اشاره به اینکه امروزه نقطه قوت حضور ما در فولادمبارکه این پیام روشن را دارد که کشور یک لحظه هم از توسعه متوقف نمی شود و مدار توسعه کشور با سرعت و قدرت ادامه یافته است، تصریح کرد: امروز خرسندیم که این پروژه نورد گرم دو با ظرفیت ۴.۲ میلیون تن کلنگ خورد و مدیرعامل فولادمبارکه تعهد دادند که کمتر از ۹۰۰ روز دیگر توسط خانم دکتر صالحی نماینده مردم شریف شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی این طرح افتتاح شود که این افتخار دیگری از مجموعه افتخارات فولادمبارکه است.
مدرس خیابانی اضافه کرد: ماحصل این افتتاح ها، قطع وابستگی به واردات ورق گرم کشور است، مجموع نیازهای واحدهای خودروسازی، کشتی سازی لوازم خانگی و لوله سازی و صنایع پایین دست مرتفع می شود و کشور هیچ نیازی به واردات ورق گرم نخواهد داشت.
وی گفت: شاید آن چیزی که به عنوان توصیه به فولادمبارکه می شود گفت اینکه همه تلاششان را به کار ببندند تا حد امکان این پروژه با توانمندی تولید داخلی به انجام برسد.
وی با تاکید براینکه همانگونه که در مجموعه تولیدات صنعتی خوکفایی و خوداتکایی و روحیه خودباوری ایجاد شده حتما در بخش فناوری و انتقال تکنولوژی نیز باید به این مهم دست پیدا کنیم، افزود: اینکه مجموعه این پروژه فولادی ۴.۲ میلیون تنی سهم عمده ای از محل ساخت داخل باشد برای ما بسیار اهمیت دارد و از حداکثر توان شرکت های ظرفیت مهندسی طراحی ساخت و اجرا استفاده کنند.
در این آیین، حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، خداداد غریب پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه و مسئولان استانی حضور داشتند.

true
true
true
true

true