×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۲ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
همتی مطرح کرد: رشد ۵۳ درصدی تولید در سنگان طی سال ۹۸/ جذب ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش‌خصوصی

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، علی همتی افزود: با انتخاب پیمانکاران عملیات معدنی، برنامه استخراج سنگ ‌آهن در سال ۹۹ در مجتمع سنگ‌آهن سنگان، ۱۵.۲ میلیون تن است.

وی گفت: برداشت ۱۳۰ میلیون تن سنگ‌آهن و ۳۰۰ میلیون تن باطله‌برداری طی پنج سال، با آغاز به‌کار پیمانکاران استخراج و باطله‌برداری (گروه الف و ب) بخش‌های غربی و مرکزی سنگان از جمله برنامه های ما خواهد بود.

تامین خوراک سنگ‌آهن

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان افزود: یکی از وظایف اصلی مجتمع سنگ‌آهن سنگان، تامین خوراک سنگ‌آهن کلوخه مورد نیاز کارخانه‌های کنسانتره احداث شده و در حال احداث شرکت‌های سرمایه‌گذار در منطقه سنگان است.

وی گفت: با توجه به قراردادهای پنج ساله منعقده با پیمانکاران جهش بزرگی در امر استخراج سنگ‌آهن در این مجتمع اتفاق خواهد افتاد. در این راستا بالغ بر یک هزار نفر از طریق پیمانکاران معادن جذب شده و با توجه به افزایش برنامه عملیات معدنی در سال‌های بعد، این تعداد در سال‌های بعد روند افزایشی خواهد داشت.

تولید سنگ‌آهن دانه‌بندی

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان اظهار داشت: برنامه‌ریزی به منظور تولید سنگ‌آهن دانه ‌بندی به‌عنوان یکی دیگر از ماموریت‌های مجتمع سنگ‌آهن سنگان، در سال ۹۹ انجام شده است.

همتی با بیان اینکه در این راستا اقدامات لازم برای انتخاب پیمانکاران سنگ شکن‌های دانه‌بندی انجام شده است، افزود: پس از طی مراحل قانونی و انتخاب پیمانکاران برای چهار واحد سنگ‌شکنی، ظرفیت تولید محصول سنگ‌آهن دانه‌بندی به ۱.۸ میلیون تن خواهد رسید.

وی عنوان کرد: با توجه به لزوم تجهیز کارگاه در سال نخست، برنامه‌ریزی برای تولید ۱.۳ میلیون تن سنگ‌آهن دانه‌بندی پرعیار و متوسط عیار برای سال‌جاری انجام شده است. با شروع به ‌کار پیمانکاران در ۴ واحد سنگ‌شکن، حدود ۲۵۰ نفر در این بخش ها مشغول به‌کار خواهند شد.

همتی افزود: از ۱۵.۲ میلیون تن سنگ استخراجی از معادن، معادل ۱۲.۶ میلیون تن سنگ‌آهن برای تامین سنگ کلوخه مورد نیاز کارخانه های کنسانتره سرمایه‌گذاران منطقه سنگان در نظر گرفته شده است و به شرکت اپال پارسیان سنگان، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد و صنایع معدنی فولاد سنگان تحویل می‌شود.

جذب ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش‌خصوصی

همتی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: جذب سه هزار میلیارد تومان سرمایه بخش‌خصوصی در سنگان و همچنین ۱۳۰ میلیون تن سنگ‌آهن در سنگان از برنامه‌های شرکت است که در صورت تحقق آن میزان اشتغال‌زایی مجتمع سنگان به ۹ هزار نفر خواهد رسید.

وی افزود: با اجرای این برنامه توسعه‌ای، اقدام به تامین خوراک تولیدی مجتمع‌های فولادی در سنگان خواهیم کرد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله سنگ‌آهن طی دو سال آینده تولید کنیم.

true
true
true
true

true