×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰  
true
true
منابع محدود است، از خام فروشی مواد اولیه فولاد جداً جلوگیری شود

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، پروین صالحی در آیین کلنگ‌زنی پروژه نورد گرم ۲ با گرامی داشت حضور مسئولان کشوری و استانی و مادر شهید بزرگوار شهید خرازی در مراسم افزود: منطقه متوقع است که از طرف وزارتخانه صمت شرایطی برای استقرار و تأمین واحدهای پایین‌دستی فولاد در منطقه ایجاد شود تا بتوانیم صنایع تبدیلی را برای محصولات اولیه فولاد در این بخش از استان راه‌اندازی کنیم که علاوه بر تأمین منافع برای منطقه، از هزینه‌های گزاف حمل‌ونقل نیز جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه ما باید کارگر فنی ماهر در سیستم صنعت داشته باشیم، اضافه کرد: جهش تولید در شرایطی محقق می‌شود که مثلاً ده کارگر ماهر در حال کار باشند و یک ناظر در کنار آن‌ها بر امور نظارت داشته باشد. پیشنهاد می‌کنم که در قطب‌های صنعتی کشور مراکز آموزشی تربیت کارگر فنی ماهر داشته باشیم که در این مراکز هم از متخصصین مشغول به کار مجتمع استفاده کنیم و هم از متخصصین مشغول بکار در مراکز دانش‌بنیان و اگر این مهم انجام شود امیدواریم نیاز اساسی کشور به نیروی فنی ماهر برطرف گردد.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شهرهای صنعتی با رکود واحدهای صنعتی مواجه شده‌ایم و انتظار داریم که این رکود را با توجه منابع مالی که اختصاص می‌دهید از این حالت خارج شوند و همچنین با توجه به تولید محصولات داخلی از ورود محصول مشابه خارجی جلوگیری شود که این امر مهم سبب دلگرمی واحدهای داخلی می‌شود.
وی اضافه کرد: نکته مهم دیگر اینکه با پیوند خوردن متخصصین فولاد با قسمت‌های پژوهشی کشور امیدواریم در آینده نه‌چندان دور شاهد این باشیم که با پیوند صنعت و دانشگاه الکترود موردنیاز صنایع فولادی را در داخل ایران با فنّاوری داخلی بومی‌سازی کنیم.
صالحی در پایان سخنانش از سرپرست وزارت صمت درخواست کرد از خام فروشی مواد اولیه فولاد جدا جلوگیری شود زیرا منابع محدود است و در بلندمدت باید مسئولین برنامه‌ریزی در نظر داشته باشند که برای مثال این سنگ‌آهن تا چند سال نیاز داخلی را مرتفع می‌کند و براین اساس جلوی برخی خطرات برای صنعت فولاد در آینده گرفته شود.

true
true
true
true

true