×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
معدنی ها نباید در راس زنجیره فولاد قرار بگیرند / نباید صنعت بزرگ فولادسازی اصفهان متوقف شود

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، وی به بحث اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ اشاره کرد و افزود: اجرای این سیاست یک نقصی را برای مجموعه های فولاد سازی اصفهان چه فولاد مبارکه و چه ذوب آهن ایجاد کرده است و آن این است که زنجیره تامین مواد اولیه قطع شده و این امر به شرکت های بالا دستی یعنی شرکت های استخراج ماده معدنی منتقل شده و این شرکت های معدنی هم زنجیره خود را توسعه داده اند و این باعث شده شرکت های پایین دستی آنها یعنی تولیدکنندگان فولاد در کشور به خصوص در اصفهان دچار مشکل تامین مواد اولیه شوند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی به پیگیری این مسئله در مجلس پرداخت و افزود: مسئله ما در مجلس به عنوان نمایندگان استان اصفهان این است که این مسئله برای فولادسازهای استان حل شود؛ چرا که ظرفیت بزرگی که در فولادسازهای اصفهان هست نباید به هیچ وجه لنگ شود. حالا چه به صورت خام فروشی و چه به صورت زنجیره توسعه صنایع معدنی و معدنی ها نباید در زنجیره فولاد جلو بیایند چراکه ممکن است ما یک ظرفیت بزرگی را از دست دهیم.
طغیانی اجرای قوانین فعلی کشور را در این زمینه راهگشا خواند و افزود: ما با خام فروشی به شدت مخالفیم و سعی می کنیم با اجرای قوانین و مقرارت کشور جلو این پدیده را بگیریم تا صنعت بزرگ اصفهان با قدرت و قوت کار خودش را ادامه دهد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس به تکنولوژی روز در فولادسازی های اصفهان اشاره کرد و گفت: ما در فولاد سازی استان، به نسبت به روز هستیم و توسعه ها هم با تکنولوزی روز اتفاق می افتد و ما هم در مجلس شورای اسلامی به دنبال حذف رانت قیمت فولاد (تفاوت کارخانه و بازار) هستیم تا منافع تولید کننده و مصرف کننده تامین شود.

true
true
true
true

true