×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
معاینه روزانه پاکبانان شهر/ حمایت از رفتگران با رها نکردن دستکش و ماسک‌ در معابر

به گزارش کیوسک خبر به نقل از ایسنا، ناهید خداکرمی با انتقاد از رها کردن دستکش و ماسک های استفاده شده از سوی شهروندان در معابر و جوی های پایتخت گفت: این روزها با شیوع کرونا همه افراد جامعه به فکر سلامتی خود و خانواده خود هستند؛ اما در این میان پاکبانان شهر مورد فراموشی و غفلت قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه کرونا بیماری موذی است؛ به گونه‌ای که می‌تواند در دوره کمون بسیار مسری باشد و هر فردی که دچار کرونا باشد می‌تواند حداقل تا ۳ نفر را مبتلا کند، افزود: در این میان که همه به موضوع کرونا حساس هستند شاهد آن هستیم که برخی از شهروندان ماسک، دستکش و دستمال خود را در سطح معابر و یا حتی مخازن زباله رها می‌کنند.

خداکرمی افزود: ویروس کرونا به روی ماسک، دستکش و… از ۲ تا ۲۰ ساعت زنده می ماند و این ویروس می‌تواند به راحتی به پاکبانان منتقل شود و این در حالی است که سلامتی پاکبانان مورد فراموشی مردم قرار گرفته است؛ وگرنه نباید شاهد رها شدن ماسک و دستکش در شهر باشیم.

وی افزود: از مردم می خواهم ماسک و دستکش خود را در راستای حفاظت از جان پاکبان شهر در معابر رها نکنند.

خداکرمی در پاسخ به این سوال که آیا موردی از ابتلا به کرونا در میان پاکبانان شهر گزارش شده است، گفت: خوشبختانه با اینکه این افراد به صورت مدام در معرض زباله و ماسک‌های رها شده هستند؛ اما هنوز موردی از ابتلا گزارش نشده است. البته هر منطقه روزانه علائم کارگران و پرسنل پسماند خود را چک می‌کند و موارد مشکوک هم در کلینیک های شهر سالم معاینه و بررسی می شوند و خوشبختانه تا کنون مورد در خطر نداشتیم.

true
true
true
true