×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
مشارکت ۶۵۸ هزار نفر در صندوق پس‌انداز مسکن یکم

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن مرادی مدیر طرح و برنامه بانک مسکن، در خصوص میزان مشارکت مردم در صندوق پس‌انداز مسکن یکم، گفت: طبق آخرین آمار، حدودا ۶۵۸ هزار نفر از ابتدای طرح تاکنون در حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم افتتاح حساب کرد‌ه‌اند که از این تعداد، حدودا ۱۹ درصد معادل ۲۳ هزار نفر انصراف دادند و حدود ۳۲ درصد معادل ۲۱۱ هزار و ۳۱۵ حساب از تسهیلات استفاده کردند.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن ادامه داد: در حدود ۳۲۳ هزار حساب که نیمی از حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن یکم هستند باقیمانده‌اند که پیش‌بینی می‌شود اگر با همان الگوی گذشته روند دریافت تسهیلات و یا انصراف ادامه داشته باشد در حدود ۲۰۰ هزار نفر دیگر از این تسهیلات استفاده کنند.

مرادی افزود: در مجموع پیش‌بینی می شود که حدود ۴۰۰ هزار نفر از صندوق پس انداز مسکن یکم در کل استفاده کنند. به این ترتیب که تاکنون در حدود ۵۰ درصد دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم معادل ۳۲ درصد از تسهیلات استفاده و ۱۹ درصد فسخ قرار داد کردند که اگر با همین روند ادامه یابد و ۳۰ درصد تسهیلات دریافت کنند و ۲۰ درصد انصراف بدهند حدود ۴۰۰ هزار نفر از صندوق پس انداز مسکن یکم استفاده خواهند کرد.

وی در خصوص دلایل احتمالی انصراف برخی از متقاضیان این حساب نیز توضیح داد: حدود ۲۳ هزار نفری که معادل ۱۹ درصد دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم است انصراف دادند که بنا به دلایلی از جمله افزایش قیمت ها و متناسب نبودن میزان تسهیلات با قیمت مسکن این اتفاق رخ داده است.

مرادی یادآور شد: در مجموع حدود ۵۰ درصد از دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم معادل ۳۲ درصد از تسهیلات صندوق استفاده کردند و معادل ۱۹ درصد فسخ قرارداد کردند.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: صندوق پس انداز مسکن یکم از ۱۸ خرداد ۹۴ راه اندازی شد و بازه زمانی آن پنج ساله بوده است که هم اکنون نیز دوره آن سپری شده است اما اخیرا با بانک مرکزی مکاتبه ای برای روند کار صندوق پس انداز مسکن یکم داشتیم که منتظر اعلام نتیجه از سوی بانک مرکزی هستیم.

true
true
true
true

true