×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰  
true
true
فعالیت صدرفردا، اولین شتاب‌دهنده معدن تیرماه آغاز می‌شود

غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: صدرتامین با درک تغییر پاردایمهای جهانی نگرشی جدیدی به معدن و صنایع معدنی دارد و از این رو نخستین شتاب‌دهنده حوزه معدن و صنایع معدنی تیر ماه با عنوان صدرفردا فعالیت رسمی خود را آغاز می کند.

وی گفت: رسالت این شتاب‌دهنده حمایت از استارتاپها و ایدههای نو در بخش معدن و صنایع معدنی است. صدر تامین نگاه ویژهای به هوشمندسازی معادن، معدنکاری نوین، توجه به عناصر استراتژیک ملی و … دارد و دیگر شرکت ها نیز در این مسیر اقدامات لازم و همکاری قابل توجهی خواهد داشت.

سلیمانی حرکت به روز در مسیر توسعه و پیشرفت را کلید بقا در صنعت برشمرد و گفت: در دنیای امروز، رابطهای مستقیم بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور برقرار است. به طوری که می توان گفت تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشورها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می آید.

وی ادامه داد: تکنولوژی طبق تعریف اسکاپ، چهار رکن اساسی دارد: انسان، ماشین، سازمان و اطلاعات که تعامل اینها با یکدیگر موجب رشد و توسعه اقتصادی می شوند. از میان چهار رکن تکنولوژی، انسان نقش محوری و بنیادی دارد. استفاده از بهترین و مدرن ترین ماشین آلات بدون نیروی انسانی متخصص و ماهر ممکن نیست. اینجاست که اهمیت ارتباط بین صنعت و دانشگاه بیش از پیش روشن می شود.

وی تصریح کرد: در این راستا چندین قرارداد و تفاهمنامه میان صدرتامین، شرکتهای تابعه با دانشگاههای مطرح کشور نظیر دانشگاه تهران، شهید بهشتی، آزاد اسلامی و …. در حوزه آموزش پرسنل، عارضهیابی، حمایت از استارتاپها و… منعقد شده است و همه شرکت های هلدینگ از باید تلاش کنند که در این زمینه پیشگام باشند.

بهره‌برداری پروژه‌های صدرتامین تا پایان ۹۹

بنا به گفته سلیمانی، هلدینگ صدرتامین و شرکت های تابعه تمام تلاش خود را در سال جهش تولید به کار خواهند گرفت که اکثر پروژه های سرمایه گذاری هلدینگ و شرکت های تابعه را تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره برداری برسند تا به توان از این محل به ایجاد اشتغال برای جوانان و هم به تولید ثروت برای سهامداران و ذینفعان پرداخت.

وی ادامه داد: صدر تامین براساس سیاست های دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی اقدام به تدوین برنامه های راهبردی و استراتژی های متناسب برای عملیاتی کردن آنها نموده و شرکت های تابعه در این راستا اقدامات لازم را در دستور کار دارند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true