×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
ظرفیت تولید محصول سنگ آهن دانه بندی سنگان به ۱.۸ میلیون تن خواهد رسید

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، علی همتی با تشریح برنامه های مجتمع سنگان در سال جاری، افزود: برنامه ریزی جهت تولید سنگ آهن دانه بندی یکی از ماموریت های مجتمع سنگ آهن سنگان، در سال ۱۳۹۹ است.

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان گفت: در این راستا اقدامات لازم جهت انتخاب پیمانکاران سنگ شکن های دانه بندی انجام شده که پس از طی مراحل قانونی و انتخاب پیمانکاران برای ۴ واحد سنگ شکنی، ظرفیت تولید محصول سنگ آهن دانه بندی به ۱.۸ میلیون تن خواهد رسید. همتی ادامه داد: با توجه به لزوم تجهیز کارگاه در سال نخست، برنامه ریزی برای تولید ۱.۳ میلیون تن سنگ آهن دانه بندی پرعیار و متوسط عیار برای سال ۹۹ انجام شده است. وی افزود: با شروع به کار پیمانکاران در چهار واحد سنگ شکن، حدود ۲۵۰ نفر در این بخش ها مشغول به کار خواهند شد.

تامین کلوخه مورد نیاز کارخانه های کنسانتره سرمایه گذاران سنگان

وی گفت: از ۱۵.۲ میلیون تن سنگ استخراجی از معادن، ۱۲.۶ میلیون تن سنگ آهن جهت تامین سنگ کلوخه مورد نیاز کارخانه های کنسانتره سرمایه گذاران منطقه سنگان(اپال پارسیان سنگان، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد و صنایع معدنی فولاد سنگان) در نظر گرفته شده است.

حفاری اکتشافی حدود ۷۰۰۰ متر برای سال ۹۹

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان اعلام کرد: انتخاب پیمانکار اکتشاف در محدوده های کمتر اکتشاف شده و اکتشافات تکمیلی به میزان ۲۰۰۰۰ متر را در دستور کار خود قرار دادیم. پس از انتخاب پیمانکار، حفاری اکتشافی حدود ۷۰۰۰ متر برای سال ۱۳۹۹ برنامه ریزی شده است.

۱۵.۲ میلیون تن استخراج و ۳۵ میلیون تن باطله برداری

همتی اظهار داشت: با توجه به انتخاب و شروع به کار پیمانکاران عملیات معدنی در معادن مجتمع سنگ آهن سنگان در دو گروه الف و ب و استقرار ماشین آلان معدنی، برنامه عملیات معدنی برای امسال، ۱۵.۲ میلیون تن استخراج سنگ آهن و حدود ۳۵ میلیون تن باطله برداری در نظر گرفته شده است.

رونق اشتغالزایی در سنگان

وی با بیان اینکه بالغ بر ۱۰۰۰ نفر از طریق پیمانکاران معادن در سنگان مشغول به کار خواهند شد، افزود: با توجه به افزایش برنامه عملیات معدنی در سال های آتی، اشتغالزایی روند افزایشی خواهد داشت.

true
true
true
true

true