×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳

شرکت “گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان ” که در بین سهام‌داران و بازار سرمایه با نماد پترول شناخته شده است در پی تغییر اولویت‌های خود و تمرکز بر مقوله تکمیل زنجیره ارزش، توسعه صنایع تکمیلی و پایین‌دستی، جلوگیری از واردات برخی محصولات، اشتغال‌آفرینی پایدار و توسعه محصولات متنوع و راهبردی و بنا به تصویب مجمع‌عمومی فوق‌العاده ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ به شرکت “گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج‌فارس ” تغییر نام داد و ماده مربوطه در اساسنامه نیز اصلاح گردید.
به گزارش کیوسک خبر، بااهمیت یافتن بیش‌ازپیش بازار سرمایه در فضای کشور در کنار سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه حرکت به سمت توسعه صنایع تکمیلی و تکمیل زنجیره ارزش و خلق ثروت برای سهام‌داران را در اولویت اصلی کار خود قرار داده و با برنامه‌ای جامع و مدون، همسو با شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، در این مسیر گام برداشته است.

این شرکت در بهمن سال ۱۳۸۹ با سرمایه ۱۰۰ میلیارد ریال به‌صورت سهامی عام در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ثبت رسید. پترول یک مجموعه فعال در زمینه پتروشیمی است که در راستای توسعه همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت‌های معتبر داخلی در زنجیره ارزش، تأمین مالی بهینه با بهره‌گیری از ابزارهای مناسب در بازارهای مالی، ارتقای هم‌افزایی اقتصادی بین شرکت‌های گروه فعالیت می‌کند و به‌عنوان یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سرماپاترول سال ۱۳۹۰ با نماد پترول در فرابورس پذیرفته شده است.

امید می‌رود با برنامه‌های در دست اجرا و تمرکز بر تکمیل زنجیره ارزش، شاهد رونق و شکوفایی بیش از بیش اقتصاد در کشور باشیم.