×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
سپرده های قرض الحسنه در بانک مسکن صرف چه اموری می شود؟

به گزارش کیوسک خبر به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، رضا صادقی اقدم با اشاره به اینکه بانک مسکن در تمام سال های گذشته، بخشی از منابعی را که به صورت قرض الحسنه جذب کرده، صرف امور عامل المنفعه و خیریه کرده است، افزود: این روال در سالی که گذشت نیز، حاکم بود؛ طوری که در سالی که گذشت، مقرر شد از محل بخشی از عایدی حاصل از منابع قرض الحسنه بانک مسکن، ساخت شش مدرسه در شش استان دنبال شود.

به گفته وی، اعتبار ساخت این مدارس پس از اخذ مجوزهای لازم از بانک مرکزی تخصیص پیدا خواهد کرد و به مدیریت های شعب استان های مربوطه ابلاغ خواهد شد.

صادقی اقدم خاطرنشان کرد: مدرسه سازی در شش استان از محل منابع ناشی از سپرده های قرض الحسنه در سال منتهی به ۳۱ تیر ۹۸ عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته منابع قرض الحسنه بانک صرف اموری همچون آزادی زندانیان و ساخت مساجد و حسینیه ها به ویژه در مناطق محروم نیز شده است، افزود: در عین حال در سال های اخیر عمده تمرکز در این بخش معطوف به ساخت مدارس و مراکز تحصیلی بوده است.

رییس اداره کل امور مدیریت شعب بانک مسکن خاطرنشان کرد: از سال ۸۷ تا کنون ساخت ۱۸ مدرسه با منابع قرض الحسنه بانک مسکن در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد ۱۵ مدرسه به مرحله بهره برداری رسیده و سه مدرسه دیگر واقع در استان های کردستان، فارس و خوزستان در مرحله ساخت قرار دارد.

صادقی اقدم در ادامه با اشاره به اینکه بانک مسکن در دو سال گذشته تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد چهار درصدی نیز به آسیب دیدگان سیل و زلزله در نقاط مختلف کشور پرداخت کرده است، گفت: منابعی که به صورت قرض الحسنه جذب می شود، الزاما صرف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه می شود که تسهیلات بازسازی مسکن به سیل زدگان و زلزله زدگان از این دست است.

وی افزود: علاوه بر این پرداخت تسهیلات ازدواج به زوجین نیز در دستور کار قرار دارد.

صادقی اقدم یادآور شد: ۲ درصد از میانگین موجودی سالانه حساب های قرض الحسنه صرف امور عام المنفعه و نیز پرداخت جوایز به ۱۰ درصد از حساب های مشمول شرکت در قرعه کشی سالانه این حساب ها می شود.

به گفته وی، سپرده پذیری قرض الحسنه در بانک مسکن از اول مرداد هر سال آغاز شده و تا ۳۱ تیر سال بعد ادامه دارد، به این ترتیب اکنون در میانه دوره کنونی سپرده پذیری هستیم.

رییس اداره کل امور مدیریت شعب بانک مسکن خاطرنشان کرد: در آخرین دوره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه که امسال انجام شد، ۱۰ کمک هزینه خرید مسکن به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان، ۱۸۰ کمک هزینه خرید خودرو به مبلغ ۴۰ میلیون، ۴۸۰ فقره کمک هزینه خرید لوازم خانگی به مبلغ ۲۰ میلیون، ۱۰۸۰ فقره کمک هزینه خرید صنایع دستی به مبلغ ۴ میلیون، ۳۵ هزار و ۹۴۱ فقره جایزه نقدی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به همراه هزاران جایزه نقدی دیگر به سپرده گذاران به قید قرعه پرداخت شد.

true
true
true
true