×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۲ مرداد , ۱۴۰۱
سه استان پرتقاضا در اخذ تسهیلات نوسازی بافت فرسوده

به گزارش کیوسک خبر به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمد حسن علمداری با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا ۱۹ بهمن ماه، سازندگان بیش از ۹ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهرهای کشور موفق به تشکیل پرونده تسهیلات نوسازی در بانک شدند، افزود: در هفته های اخیر با تعیین تکلیف یارانه نرخ سود تسهیلات نوسازی و شروع انعقاد قراردادپرداخت این تسهیلات براساس سود حمایتی، شاهد استقبال سازندگان و تولیدکنندگان مسکن در بافت های فرسوده برای دریافت تسهیلات نوسازی هستیم که این نوید روشنی برای سرعت گرفتن طرح بازآفرینی شهری در کشور است.

آن طور که علمداری اعلام کرده است، مبلغ کل تسهیلات منعقد شده از ابتدای سال جاری تا ۱۹ بهمن ماه، برای نوسازی بافتهای فرسوده شهرهای کشور بابت احداث بیش از ۹ هزار واحدمسکونی رقمی معادل ۵۶۴ میلیارد و ۷۳۸ میلیون تومان بوده است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن همچنین نقش حمایتی این بانک در تسهیل و تسریع جریان نوسازی بافت فرسوده در استانهای مختلف کشور را تشریح کرد.

محمد حسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به حجم تسهیلات پرداختی به متقاضیان نوسازی واحدهای مسکونی در استان های مختلف کشور گفت: از ابتدای دوره یعنی آغاز سال ۹۸ تا ۱۹ بهمن امسال، پس از استان تهران،دو استان خراسان رضوی و اردبیل بیش ترین آمار نوسازی واحدهای مسکونی با حمایت تسهیلاتی بانک مسکن را داشته اند.

به گفته وی در این بازه زمانی از محل قرارداد عاملیت، سازندگان و مالکان پروژه هایی با ظرفیت ۹ هزار و ۸۲۴ واحد در سراسر کشور موفق شدند با تشکیل پرونده در شعب بانک مسکن قراردادهای دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده را برای پروژه های خود منعقد کنند.

علمداری با بیان اینکه یکی از محورهای مهم پیش بینی شده دربسته اعتباری سال های اخیر این بانک حمایت تسهیلاتی برایسرعت بخشی به جریان نوسازی بافت فرسوده بوده است، گفت: با توجه به گستردگی بافت فرسوده در استان تهران، متقاضی اخذ تسهیلات برای نوسازی واحد مسکونی نیز بیشتر بوده است به طوری که در این دوره از محل قرارداد عاملیت، مالکان و سازندگان ۲هزار و ۴۹۰ واحد مسکونی به مرحله انعقاد قرارداد برای اخذ تسهیلات رسیده اند.

وی ادامه داد: پس از تهران، عملکرد شعب دو استان خراسان رضوی و اردبیل نیز در حوزه پرداخت تسهیلات بافت فرسوده قابل توجه است. مطابق با آمار، در استان خراسان رضوی برای احداث ۸۳۴ واحد و در استان خراسان رضوی برای ساخت۶۷۰ واحد قرارداد پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده منعقد شده است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن همچنین به مجموع رقم تسهیلات پرداختی به متقاضیان سراسر کشور طی این دوره اشاره کرد و گفت: کارنامه عملکرد شعب بانک مسکن در حوزه تسهیلات پرداختی به بافت فرسوده نشان می دهد در این دوره تا تاریخ ۱۹ بهمن امسال، رقمی معادل ۳۱۴ میلیارد و ۳۰۷ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۷۰۶ تومان تسهیلات نوسازی در کل کشور توسط بانک مسکن پرداخت شده است. علمداری به آمار تسهیلات پرداختی شعب سایر استان ها نیز اشاره کرد و افزود: استان های آذربایجان شرقی، مازندران، گیلان، همدان و هرمزگان نیز از جمله استان هایی بوده اند که طی این دوره بیش از ۲۵۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده آنها از طریق تسهیلات بانک مسکن در جریان نوسازی قرار گرفته اند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.