×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
رونمایی از تولید انبوه کیت تشخیص کرونا در وزارت دفاع

به گزارش کیوسک خبر به نقل از وزارت دفاع، امیر سرتیپ دوم فرهاد امیری در این مراسم با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: افتخار داریم که یکی از دستاوردهای مهم دفاعی را که به‌دست متخصصان و دانشمندان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح حاصل شده، به محضر ملت شریف ایران اسلامی تقدیم نماییم. 

وی با بیان اینکه حدود یک هفته پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور، وزرات دفاع به فناوری کیت تشخیصی این ویروس دست پیدا کرد، اظهار داشت: امروز افتخار داریم که نسل دوم این کیت های تشخیصی را به مرحله تولید انبوه رسانده ایم. 

امیر سرتیپ دوم فرهاد امیری بیان کرد: کیت های تولیدی در وزارت دفاع دارای سه مشخصه مهم هستند.

وی با بیان اینکه این کیت ها کاملا منطبق با موارد اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تولید شده است،‌ گفت: این کیت ها بر اساس تشخیص سه نوع ژن E، N ، Rdrp عمل می کند.

وی با بیان اینکه از روزهای اول همه گیری و در گام اول کیت هایی در وزارت دفاع  بر اساس ژن  N طراحی و تولید شد، افزود:  خوشبختانه بررسی نتایج حاصل از عملکرد این کیت ها  در تطابق با علائم بالینی بیماران، دقت بالای این محصول مهم را به اثبات رساند.

رئیس موسسه تحقیقاتی و آموزشی وزارت دفاع با بیان اینکه این کیت ها از صحت و دقت بالایی برخوردار است که به تأیید مراجع مربوطه رسیده است، گفت: این گام در راستای اجرای فرمان فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی)  و در راستای کمک رسانی به رفع بحران کرونا در کشور آمادگی هر چه بیشتر نیروهای مسلح در ارتقای قابلیت های دفاعی زیستی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت دفاع آماده تامین کامل نیازهای کشور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و حتی آمادگی صادرات آن به سایر کشورها نیز فراهم است.

سردار عزیزی دلشاد مسئول اداره تحقیقات صنعتی ستادکل نیروهای مسلح نیز در این مراسم گفت: این کیت در زمان سه ساعت می‌تواند بیماری را با دقت خیلی خوب تشخیص دهد و می تواند بر اساس تمام ژنوم های دنیا عمل کند. نمونه تحقیقاتی این کیت قبل از اسفندماه و پیش از آنکه اولین نمونه بیماری کرونا در کشور تشخیص داده شود آماده شده بود و از آن زمان تا کنون سیر مراحل تحقیقاتی خود را طی کرده و مجوزهای لازم را کسب کرده و امروز آماده تولید انبوه است تا در اختیار مراکز درمانی قرار گیرد.
وی افزود: این کیت از نمونه های مشابه خود در دنیا چیزی کم ندارد و حتی توان صادرات هم دارد.

true
true
true
true

true