×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰  
true
true
روسیه سهم بیشتری از بازار زغالسنگ می خواهد/ توسعه زیرساخت ها با هدف صادرات زغالسنگ

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت Hellenic Shipping News روسیه به عنوان بزرگترین تولیدکننده زغالسنگ جهان در نظر دارد میزان تولید و فروش این ماده معدنی را طی ۱۵ سال آینده افزایش دهد. همچنین سهم بازار صادرات جهانی خود را از ۱۱ درصد به ۲۵ درصد افزایش خواهد داد که بدین ترتیب روسیه بزرگترین صادرکننده این ماده معدنی در دهه آینده خواهد بود.

به گزارش وزارت انرژی روسیه، میزان تولید زغالسنگ این کشور تا سال ۲۰۲۴ میلادی سالانه به ۴۴۸ میلیون تا ۵۳۰ میلیون تن افزایش می یابد. پس از آن نیز تا سال ۲۰۳۵ میلادی به سالانه ۴۸۵ میلیون تا ۶۶۸ میلیون تن ارتقا خواهد یافت.

رشد ۱۲ درصدی مصرف داخلی

همچنین پیش بینی می شود طی مدت یادشده، مصرف داخلی زغالسنگ روسیه شاهد رشد ۱۲ درصدی باشد. در حال حاضر میزان مصرف داخلی این ماده معدنی در روسیه سالانه ۱۹۶ میلیون تن اعلام شده است. آسیا و اقیانوسیه، جنوب شرقی آسیا، خاورمیانه و آفریقا کماکان بازارهای اصلی زغالسنگ روسیه طی سال های آینده خواهند بود.

همچنین روسیه سالانه ۳۰ میلیون تن زغالسنگ به چین صادر می کند که پتانسیل خوبی برای رشد صادرات به این کشور را به همراه دارد. وزارت انرژی روسیه پیش بینی می کند طی ۱۰ سال آینده این میزان صادرات با رشد تقریبا ۲ برابری به ۵۵ میلیون تن افزایش یابد.

معدنکاری زغالسنگ به عنوان یکی از صنایع کلیدی روسیه است. تولید زغالسنگ در این کشور پایین ترین میزان هزینه های تولید را در جهان دارد. البته هزینه بالای حمل و نقل منجر شده است تا قیمت نهایی زغالسنگ روسیه با سایر رقبای جهانی همچون استرالیا و آفریقای جنوبی تقریبا در یک سطح قرار گیرد.

این در حالی است که مقامات حوزه حمل و نقل روسیه در نظر دارند تا فعالیت های توسعه ای خود را در حوزه راه آهن و زیرساخت بنادر آغاز کرده تا بتوانند امکان رشد ظرفیت صادرات زغالسنگ را فراهم سازند.

true
true
true
true

true