×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
رشد ۱۴۵ درصدی فروش و ۸ درصدی تولید کنسانتره مس

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، اردشیر سعدمحمدی با بیان این مطلب اظهار داشت: شرکت ملی صنایع مس ایران از ابتدای فروردین تا پایان بهمن‌ امسال،۲۰ هزار و ۱۸۲ میلیارد تومان محصول به فروش رساند.

وی افزود: همچنین میزان فروش این شرکت در بهمن ۹۸، حدود یک هزار و ۸۷۱ میلیارد تومان بود.

افزایش یک هزار تنی تولید

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس با اشاره به افزایش حدود یک هزار تنی تولید کاتد مس در ۱۱ ماهه ۹۸ گفت: این شرکت طی مدت مذکور، ۲۲۴ هزار و ۳۳۳ تن کاتد مس تولید کرد.

وی افزود: همچنین شرکت ملی مس طی این مدت، ۲۷۴ هزار و ۲۵۰ تن آند تولید کرد که نسبت به برنامه، ۲ درصد رشد یافت.

سعد محمدی تصریح کرد: طی ۱۱ ماهه امسال، کارخانه ذوب مجتمع مس سرچشمه، ۲۱۸ هزار و ۶۳۴ تن تولید کرد که نسبت به برنامه (۱۹۷ هزار و ۴۳۴ تن)، ۱۱ درصد و نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته، ۱۹ درصد رشد داشت.

وی ادامه داد: میزان تولید کاتد پالایشگاه مجتمع مس سرچشمه نیز طی این مدت، ۱۴۸ هزار و ۴۹۸ تن بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۷ درصد رشد داشت.

رشد ۳ درصدی کنسانتره مس نسبت به برنامه

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس با اشاره به رشد ۳ درصدی کنسانتره مس نسبت به برنامه، گفت: این شرکت طی ۱۱ ماهه امسال، یک میلیون و ۹۳ هزار تن کنسانتره مس تولید کرد. برنامه تولید این محصول طی مدت مذکور، یک میلیون و ۵۷ هزار تن بود.

وی ادامه داد: این شرکت طی مدت یاد شده، در مجموع ۲۷۳ هزار و ۷۱۹ تن مس محتوی معدنی تولید کرد که در مقایسه با برنامه (۲۶۵ هزار و ۴۴۲ تن)، ۳ درصد رشد داشت.

به گفته مدیرعامل شرکت مس، طی ۱۱ماهه سال جاری، درمجموع ۴۹ میلیون و ۴۲۴ هزار تن سنگ سولفور برداشت شد که ۳ درصد از برنامه پیش بینی شده، جلوتر است.

true
true
true
true