×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
دولت فکری به حال بخش‌های ICU بیمارستان‌های اصفهان کند

به گزار شیوسک خبر به نقل از ایلنا، حیدرعلی‌عابدی، درباره وضعیت استان اصفهان در خصوص شیوع بیماری کرونا و این‌که گفته می‌شود اعلام شده وضعیت قرمز در این استان اعلام شده است، گفت: وظیفه مردم است برای قطع زنجیره انتقال به هر طریقی که ممکن  است اقدام کنند و تنها راه آن این است از خانه بیرون نیایند و رفت و آمد به خارج از منزل را به حداقل برسانند. 

نماینده مردم اصفهان تاکید کرد: بحث بعدی وظیفه دولت است که در این مقطع باید پیش‌بینی لازم برای بخش‌های ICU و دستگاه‌های تنفس مصنوعی بیمارستان‌های اصفهان داشته باشد؛ چراکه اگر وضعیت این‌گونه پیش‌برود امکانات موجود جواب‌گوی وضعیت  نخواهد بود.

وی افزود: فقط باید از مردم خواهش کنیم برای قطع شدن زنجیره انتقال همه تلاش خودشان را به کار گیرند که در رأس آن در خانه ماندن است. مردم باید در سبک زندگی‌شان تغییر ایجاد کنند، به طور مثال اگر هر روز برای خرید از خانه خارج می‌شود در این روزها خریدهای کلی انجام دهند و هر ده روز یکبار از منزل بیرون بروند و توصیه‌های پزشکی را جدی بگیرند.

عابدی در خصوص آمار و ارقام تاکید کرد: همیشه گفته‌ام گیر دادن به آمار و ارقام ما را از اهدا‌فمان دور می‌کند و به حاشیه می‌برد؛ باید ببینیم چه اتفاقی در حال افتادن و دانشگاه‌های علوم پزشکی چه آمادگی دارند و چه وظایفی بر عهده مردم و دولت است که باید انجام دهند.

وی درخصوص بیمارستان‌هایی که در اصفهان وظیفه پذیرش بیماران کرونایی را دارند، بیان کرد: تعداد‌شان را نمی‌دانم اما بر اساس دستورالعمل معاونت درمان وزارت بهداشت کلیه بیمارستان‌ها باید بیماران کرونایی را پذیرش کنند. 

نماینده مردم اصفهان ادامه داد: بیمارستان‌های خورشید، عیسی‌ابن مریم، قرضی تأمین اجتماعی، فاطمه الزهرا و شفاء بیماران کرونایی را در استان پذیرش می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بحث دیگری که بسیار مهم است و باید برای آن فکری کرد این است که تمامی بیمارستان‌ها مجبور به پذیرش بیماران کرونایی هستند و نمی‌توانند به سایر بیماران سرویس دهند که همین امر باعث در تنگنا قرار گرفتن این نوع از بیماران شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم باید همکاری بیشتری با بیمارستان‌ها داشته باشند و باری از دوش آنان بردارند و تلاش کنند که این چرخه انتقال قطع شود تا تعداد بیماران کاهش پیدا کند، چرا که اگر بیماران افزایش پیدا کنند پذیرش از عهده بیمارستان‌ها خارج می‌شود.

true
true
true
true