×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ بهمن - ۱۴۰۰  
true
true
دست‌یابی به رکورد روزانۀ ۵۰ ذوب در ماشین ریخته‌گری شمارۀ ۲

کیوسک خبر: در آستـــانۀ دست‌یابی به رکـــورد ماهـــانۀ تولیـــد در ناحیــۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، کارکنان سختکوش ماشیــن شمارۀ ۲ ریختــه‌گری در تاریخ ۳۰فـــروردین‌ماه نیز با دست‌یابی به رکورد تولیـــد ۵۰ ذوب افتــخاری دیگر آفریدند.
قاسم خوشدل‌پور، رئیس تولید ریخته‌گری، با بیان این مطلب گفت: در ناحیۀ فولادسازی در حال حاضر به‌صورت متوسط ۱۱۰ تا ۱۲۰ ذوب در هر ۲۴ ساعت برنامه‌ریزی و تولید می‌گردد. این تعداد ذوب بر اساس عرض و گرید موردنیاز مشتری روی ۵ ماشین ریخته‌گری توزیع می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در ۳۰ فروردین‌ماه، فقط در ماشین ۲ ریخته‌گری تعداد ۵۰ ذوب که معادل ۴۰ درصد ظرفیت تولید روزانۀ ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم بود برنامه‌ریزی و اجرا شد.
به گفتۀ خوشدل‌پور این مهم با اجرای دو فلای تاندیش موفق پیاپی و افزایش متوسط سرعت ماشین ریخته‌گری به ۱.۵ متر بر دقیقه جهت تولید تختال با عرض ۱۵۳۰ میلی‌متر و ضخامت ۲۰۰ میلی‌متر محقق شد. این در حالی است که سرعت متوسط ریخته‌گری این ماشین در ماه‌های اخیر به ۱.۳ متر بر دقیقه رسیده بود.
رئیس تولید ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: عرض و ضخامت تختال بر اساس درخواست مشتری و نیاز بازار تنظیم می‌شود و وجود ظرفیت بالای تولید در واحد ریخته‌گری، ازآنجاکه نهایت عرض ۱۸۵۰تا۲۰۰۰ میلی‌متر و نهایت ضخامت ۲۲۰تا۲۵۰ میلی‌متر است، بارز است.
وی دانش و تجربه و عملکرد بسیار خوب کارکنان تولید ماشین ریخته‌گری و آماده‌به‌کاری بسیار بالای ماشین برای بهره‌برداری در سرعت بالا و اجرای فلای تاندیش، و همچنین توانمندی تیم تعمیرات ریخته‌گری را از مهم‌ترین عوامل کسب این رکورد دانست.
خوشدل‌پور با اشاره به اهمیت تولید محصولات کیفی تصریح کرد: کیفیت ۹۴ درصد از تختال‌های تولیدی و بدون مشکل بودن آن‌ها، از کیفیت خوب قالب، سگمنت‌ها و سیالات ماشین مخصوصا آب خنک‌کاری حکایت دارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true