×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
دستیابی به رکوردهای طلایی؛ بالاترین تولید، بالاترین صادرات و بالاترین درآمد

به گزارش کیوسک خبر به نقل از «مس‌پرس» دکتر سعدمحمدی همچنین اضافه کرد: سود خالص شرکت ملی صنایع مس ایران در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۱۵۲ درصد رشد داشته و در میان تمام شرکت‌های هم‌گروه در این زمینه عملکرد بهتری داشته است. به‌علاوه مقایسه نسبت‌های جاری شرکت‌های مشابه صنعتی نیز نشان‌دهنده عملکرد بهتر شرکت مس است.

وی رکوردهای حوزه تولید در سال ۹۸ را برشمرد و گفت: در زمینه تولید مس کاتدی در سال گذشته به عدد ۲۵۰هزار و ۱۳۳ تن دست پیدا کردیم که بالاترین رکورد تولید کاتد از زمان راه‌اندازی شرکت تاکنون است. در زمینه تولید کنسانتره مس و کنسانتره مولیبدن نیز در سال ۹۸ دو رکورد تاریخی داشتیم؛ در این سال بیش از ۱ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۱۲۴ تن کنسانتره مس و ۸،۲۱۰ تن کنسانتره مولیبدن تولید شد که از ابتدای راه‌اندازی شرکت تاکنون بی‌نظیر بوده است.

دکتر سعدمحمدی افزود: تا پایان تیرماه ۹۹ نیز تولید کاتد شرکت مس با ۹۱ هزار و ۸۰ تن، شش درصد از برنامه پیش‌بینی‌شده جلوتر بوده و آند با ۱۲۱ هزار و ۲۰۲ تن ۱۳ درصد بیشتر از برنامه ابلاغی عملکرد کارخانجات ذوب بوده است.

مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که در حوزه فروش داخلی و خارجی شرکت مس موفق به کسب چندین رکورد در سال ۱۳۹۸ شد، گفت: رکورد صادرات محصول کاتد در سال گذشته برای اولین بار شکسته شد و شرکت مس توانست در سال ۹۸ فروش خارجی بالغ بر ۱۱۲٫۰۷۴ تن کاتد را به انجام برساند.

دکتر سعدمحمدی ادامه داد: در سال ۹۸ همچنین فروش صادراتی شرکت مس نسبت به سال ۹۷ دو برابر شد و به رقمی نزدیک به ۱ میلیارد دلار رسید. به این ترتیب درآمد صادراتی شرکت مس در سال ۹۸ به عددی بیش از ۱۱۲٫۷۲۲ میلیارد ریال بالغ شد که بالاترین میزان درآمد صادراتی شرکت تاکنون بوده است. بیشترین درآمد شرکت مس حاصل از فروش داخلی نیز در سال ۹۸ با مبلغی بیش از ۱۱۱٫۲۹۳ میلیارد ریال محقق شد.

وی در ادامه با بیان این‌که فروش کاتد در چهارماهه نخست سال ۹۹ رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است، گفت: ارزش مجموع فروش کاتد در این بازه زمانی به بیش از ۸۳ هزار میلیارد ریال رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

به گفته مدیرعامل شرکت مس ارزش مجموع فروش کاتد سال ۹۸ از ابتدای سال تا تاریخ ۹۸/۴/۳۱ بالغ بر ۴۱ هزار و ۴۴۸ میلیارد ریال بوده است.

پیشی گرفتن فروش از تولید برای اولین بار در تاریخ مس

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این‌که در حال حاضر صادرات ما نسبت به سال گذشته دو برابر شده است گفت: در سال ۱۳۹۸ برای اولین بار در تاریخ صنعت مس میزان فروش شرکت از تولید پیشی گرفت و مجموع فروش داخلی و خارجی شرکت ملی صنایع مس ایران با ۱۳ درصد افزایش نسبت به برنامه به ارزش ۲۲۴،۰۱۶ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ رسید. همچنین این میزان فروش نشان‌دهنده ۱۲۲ درصد رشد در ارزش نسبت به سال ۱۳۹۷ است.

دکتر سعدمحمدی ادامه داد: ما در حوزه فروش رتبه اول را در رشد فروش در میان تمام شرکت‌های هم‌گروه در سال ۱۳۹۸ داشته‌ایم؛ این رکورد در سال ۹۸ به‌رغم سه مرتبه تعدیل مثبت اتفاق افتاده است. در زمینه فروش همچنین فروش شرکت مس تا پایان تیرماه سال ۱۳۹۹ به عدد ۹۱ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال رسیده است. این میزان فروش، رشد ۳۳٫۲۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

true
true
true
true

true