×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰  
true
true
در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۴۷ فرصت سرمایه گذاری در استان شناسایی شده است

دومین جلسه ستاد سرمایه گذاری استان همدان با حضور مهندس شاهرخی استاندار، دکتر محمودی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان و مدیران دستگاه های اجرایی در سالن جلسات استانداری با دستور جلسه ذیل برگزار گردید

برگزاری نشست تخصصی با شورای عالی ایرانیان مقیم خارج کشور و راه اندازی میز مشاوره شورای مذکور در مرکز
شرکت در نشست تخصصی با اتاق مشترک ایران و آلمان جهت ارائه فرصتها و اولویت های سرمایه گذاری استان همدان
احیا ستاد سرمایه گذاری استان و تشکیل ۱۱جلسه جهت بررسی و حل مشکلات سرمایه گذاران در استان
برگزاری نشست تخصصی و مذاکره با سرمایه گذارانی از کشور ترکیه (شرکت ابتاش) جهت ساخت باغ ویلا
برگزاری نشست با اداره کل اوقاف و امور خیریه جهت اخذ و تخصیص اراضی موقوفه استان به امر سرمایه گذاری
انجام مذاکرات و رایزنی های متعدد با سرمایه گذاران جهت صادرات فرش دستباف همدان به خارج از کشور
برگزاری کارگاه و دوره آموزشی تخصصی در حوزه سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار
همکاری با کارشناسان سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در مورد یکسان نمودن بانک اطلاعاتی سازمان مذکور و بانک اطلاعاتی استانی  
پیگیری و مذاکره اولیه با سرمایه گذار بحرینی (عبدالله جعفر احمد العالی) جهت احداث هتل ۵ ستاره در همدان
دعوت از سرکار خانم دکتر خاشعی جهت مذاکره در امر تولید آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی در استان به عنوان نماینده سرمایه¬گذار آلمانی
پیگیری مشکل مربوط به نیروگاه خورشیدی آذران پاک ایلیا (سرمایه گذار اسپانیایی) در رزن در خصوص تغییر کاربری اراضی مربوطه
طرح تولید پانسمان های آلژنیک کلسیم (با مشارکت سرمایه گذار انگلیسی)
مذاکره اولیه با سرمایه گذارانی از چین و روسیه جهت سرمایه گذاری در تولید کربنات کلسیم
پیگیری طرح سرمایه گذاری شهرداری مهاجران در بحث احداث و راه اندای شهرک صنعتی ترشیجات و شوریجات
پیگیری طرح آزمایشگاه پزشکی دکتر سلگی بصورت توریسم درمانی در یکی از مناطق روستایی
پیگیری مشکل سند محل اجرای طرح فولاد خرس سفید شمال در شهرستان رزن
پیگیری و رایزنی با چندین شرکت تأمین سرمایه جهت تأمین مالی و مشارکت در پروژه های سرمایه گذاری.
برگزاری جلسه با معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان همدان جهت کمک به تأمین پروژه های سرمایه گذاری راکد یا نیمه فعال استان همدان.
تهیه نقشه راه سرمایه گذاری استان همدان مطابق فرمت اعلامی توسط سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران.
احصا مشوق های سرمایه گذاری از دستگاه های اجرایی استان جهت ارائه به سرمایه گذاران.
احصا ۳۰ مورد فرصت های سرمایه گذاری استان همدان و تهیه گزارشات مطالعات امکانسنجی و پیش امکانسنجی به دو زبان فارسی و انگلیسی جهت ارائه به سرمایه گذاران
محمودی در پایان به همکاری و هماهنگی بیشتر دستگاه های اجرایی با مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و معرفی نماینده تام الاختیار بهاین  مرکز اشاره نمود

مهندس شاهرخی استاندار همدان نیز در این جلسه گفت: یکی از مهمترین جلسات ما جلساتی است که در حوزه بحث و بررسی مسائل و مشکلات سرمایه گذاری است چرا که منطبق با برنامه های دولت و برای توسعه کشور و معیشت مردم و رونق تولید برگزار می شوند.
شاهرخی گفت: اگر به دنبال رونق اقتصادی و تولید در کشور و در استان هستیم باید به دنبال این باشیم که مشاغل جدید ایجاد کنیم  و باید از سرمایه گذاران در عرصه تولید حمایت کنیم.
استاندار همدان تأکید کرد: احیای واحد های راکد و نیمه فعال در استان را در اولویت کارها قرار دهیم استان همدان بستر های مناسب برای سرمایه گذاری را دارد و عزم مدیریتی در استان می طلبد که عملیاتی شدن این بستر ها و پتانسیل های استان را بیش از پیش پیگیری کنیم وبا تقویت سرمایه در گردش واحد های تولیدی در استان می توانیم از تمامی توانایی های آن بهره مند شویم.
استاندارد همدان گفت: با توجه به وجود ظرفیت های توجیه پذیر فراوان در حوزه های صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری دراستان همدان، شرایط برای سرمایه گذاری طرح های جدید در این استان مهیا است.
وی گفت: موقعیت جغرافیایی استان همدان، بهره مندی از آب و هوای مساعد باعث شده این استان را به مکانی مناسب برای سرمایه گذاری تبدیل کند. وی اظهار داشت: وظیفه اصلی ما دراین راستا، احصاء این فرصت های سرمایه گذاری و اقتصادی در استان است و اینکه بتوانیم تصویری روشن و واضح از این توانمندی ها را برای سرمایه گذار ارائه دهیم.
استاندار همدان بیان داشت: یکی از مزایای سرمایه گذاری و اقتصادی استان همدان وجود منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد است و فاصله کم این منطقه تا تهران به عنوان مرکز کشور است خوشبختانه استان همدان دارای زیرساخت های لازم برای جذب سرمایه گذار به استان می باشد.
ایشان اشاره کرد پروژه های مهم اولویت دار استان همدان با در سال ۱۳۹۹ تعیین تکلیف و با توجه به مبلغ سرمایه گذاری در سه بخش  تقسیم شوند تأکید کرد و افزود: شیوه جذب و جلب سرمایه گذاری در استان بسیار حایز اهمیت است.
استاندار همدان بر تشکیل هفتگی جلسات کارشناسی و هماهنگی بیشتر بین مدیران دستگاه های اجرایی و بر تقویت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان تأکید کرده و افزود: از واحدهای در حال ساخت و سرمایه گذاران جدید حمایت کنیم.

true
true
true
true

true