×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
خدمات بانکداری الکترونیکی در روزهای کرونایی بیشتر به چشم می‌آید

خدمات گسترده بانک مهر ایران در حوزه بانکداری الکترونیکی

توسعه خدمات الکترونیکی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به‌اندازه‌ای بوده که تقریباً شما را از مراجعه به شعب بانک بی‌نیاز کند. بانک مهر ایران چند خدمت حوزه بانکداری الکترونیکی را برای نخستین بار در کشور ارائه کرده و موفق شده در این حوزه پیش‌گام شبکه بانکی ایران باشد. علاوه بر خدمات متداولی که تمام بانک‌ها ارائه می‌کنند و می‌توانید از طریق ابزارهایی همچون اینترنت‌بانک و موبایل‌بانک از آن بهره‌مند شوید، بانک مهر ایران خدمات افتتاح حساب و تقاضای تسهیلات را نیز به‌صورت الکترونیکی و از طریق اینترنت‌ و موبایل بانک خود ارائه می‌کند.

مشتریان به‌جای مراجعه به بانک می‌توانند با موبایل یا کامپیوتر خود در این بانک حساب باز کنند. در صفحه اصلی وب‌سایت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، بخشی به نام بانکداری الکترونیکی وجود دارد، سامانه‌‎های آنلاین بانک در این قسمت قابل دسترسی هستند و یکی از این سامانه‌‌ها، سامانه افتتاح حساب آنلاین است.

افتتاح حساب آنلاین برای مشتریان عادی در ۶ مرحله انجام می‌شود. مرحله نخست، ورود کد ملی، تاریخ تولد و شماره موبایل است. مراحل بعدی شامل ثبت مشخصات، انتخاب شعبه، انتخاب حساب، پرداخت و در آخر، ثبت نهایی است.

فعال‌سازی حساب و دریافت کارت بانکی، بر اساس گزینه انتخابی مشتری در زمان افتتاح حساب انجام می‌شود. گزینه نخست، مراجعه حضوری به همراه کد رهگیری و کارت ملی به شعبه انتخابی است گزینه دوم و آسان‌تر، ارسال در محل است که کارت بانکی و سایر مستندات مربوط به حساب در محل کار یا منزل مشتری به وی تحویل داده می‌شود. جالب است که این خدمت مخصوص اشخاص حقیقی نیست و شخصیت‌های حقوقی را نیز در بر می‌گیرد. مشتریان سازمانی نیز با انجام مراحل مربوط به خود می‌توانند فرآیند افتتاح حساب را به‌صورت الکترونیکی پیش ببرند.

تقاضای آنلاین تسهیلات از بانک مهر ایران

سامانه تسهیلات آنلاین، دیگر ابزار الکترونیکی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است که کار را برای متقاضیان تسهیلات، آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند. متقاضیان وام به‌جای مراجعه چندباره به بانک می‌توانند یک بار از محل کار یا منزل خود با وارد شدن به سامانه تسهیلات آنلاین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، درخواست وام خود را ثبت کنند. مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با ورود به این سامانه، اطلاعات و مستندات مربوط به خود را وارد و پس اطلاع از شرایطی مانند جزئیات میانگین حساب، درخواست وام خود را ثبت می کنند. با ثبت درخواست وام در سامانه تسهیلات آنلاین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، حضور ضامن نیز تنها یک بار در شعبه و برای تکمیل پرونده لازم است.

کارت هدیه مجازی بدهید!

بانک مهر ایران اخیراً خدمت دیگری را نیز برای نخستین بار در شبکه بانکی کشور ارائه کرده که در نوع خود جالب است. شما می‌توانید به مناسبت‌های مختلف برای عزیزانتان کارت هدیه مجازی ارسال کنید. ارزش این خدمت را در این روزهای کرونا زده بیشتر احساس می‌کنیم. این کار را می‌توانید از طریق نسخه جدید موبایل بانک مهر ایران انجام دهید. فرآیند کار به این صورت است مبلغ مورد نظر شما که قرار است به‌عنوان هدیه به حساب فردی دیگر واریز شود، از حساب شما کم می‌شود و پیامکی به تلفن همراه آن فرد بر اساس شماره‌‌ای که شما مشخص کرده‌اید ارسال می‌شود. در آن پیامک اعلام شده که شما برای وی هدیه‌ای ارسال کرده‌اید. آن شخص با کلیک بر روی لینکی که برایش ارسال شده و ورود شماره شبای خود، که می‌تواند متعلق به هر بانکی باشد، مبلغ را دریافت کرده و پیام تبریکی از طرف شما برایش نمایش داده می‌شود که آن را هم خودتان انتخاب کرده‌اید. اگر تولد عضوی از خانواده یا دوستانتان یا حتی سالگرد ازدواجتان نزدیک است، نیازی نیست برای خرید هدیه به بیرون از منزل بروید؛ فقط همین الآن موبایل بانک مهر ایران را باز کنید و آن شخص را با یک پیامک غافلگیر کنید.

لطفاً برای مدتی شعب بانکی را فراموش کنید

کارشناسان مختلف بانکی اخیراً اعلام کرده‌اند بیشترین عملیاتی که مشتریان به بانک‌ها مراجعه می‌کنند، وصول چک و تقاضای تسهیلات است. بانک مهر ایران بحث تقاضای تسهیلات را حل کرده و تا مرحله نهایی شدن درخواستتان نیازی نیست به شعبه بانک مراجعه کنید. لطفاً تقاضای دریافت تسهیلات به‌صورت الکترونیکی را جدی بگیرید. مورد دیگر اقشاری هستند که امکان استفاده از خدمات الکترونیکی را ندارند. کسانی که یا سواد اندکی دارند یا دسترسی به ابزارهایی مانند گوشی هوشمند ندارند. هر چند توصیه می‌شود مگر بنا به ضرورتی ناگزیر حتی این افراد نیز عملیات‌های بانکی خود را به عقب بیندازند و به شعبه مراجعه نکنند، اما حداقل وظیفه من و شمایی که این متن را می‌خوانیم این است که در این روزها به شعب بانکی مراجعه نکنیم و تراکم مشتریان حاضر در شعبه و به تبع آن خطر ابتلا به بیماری کرونا را بالا نبریم. تا کنون بیش از ۴۰ خانواده از کارکنان شبکه بانکی داغدار شده‌اند. نه جان خود را به خطر بیندازیم، نه خانواده‌های دیگری را داغدار کنیم. بانک مهر ایران با خدمات خود تا حد بسیار زیادی زمینه انجام عملیات‌های بانکی از درون خانه را فراهم کرده، خدماتی که گسترده‌تر هم خواهد شد. لطفاً برای مدتی شعب بانکی را فراموش کنید.

true
true
true
true

true