×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
خبری از توزیع ماسک در داروخانه ها نیست

به گزارش کیوسک خبر به نقل از ایسنا، دکتر محمد باقر ضیا با اشاره به وضعیت توزیع ماسک و دستکش در داروخانه ها، گفت: مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی مانند الکل و ژل های ضدعفونی کننده، به جز ماسک و دستکش به تدریج از تولید، در داروخانه ها توزیع و توسط این واحدها با جدیت و مراقبت عرضه می شوند. در حال حاضر در بسیاری از شهرها و استان ها این اقدام در حال اجراست.

وی افزود: این در حالیست که هنوز هیچ اقدامی در راستای توزیع ماسک و دستکش در داروخانه ها انجام نشده و هیچ ماسک و دستکشی هم به داروخانه ها تحویل داده نشده است.

ضیا ادامه داد: می بینیم که ماسک و دستکش به راحتی در ابزار فروشی ها و سوپر مارکت ها و بسیاری از مراکزی که شناسنامه دار نیستند، با قیمت های گزاف به فروش می رسد، اما از آنجایی که شرکت های توزیع رسمی ماسک و دستکش ندارند که به داروخانه ها ارائه دهند و از طرفی داروخانه ها هم مجاز به خرید از جای دیگر نیستند، در نتیجه ماسک و دستکشی برای توزیع ندارند. مگر اینکه اجازه دهند که داروخانه ها با فاکتور از مراکزی که ماسک دارند، تهیه کنند.

وی گفت: متاسفانه هنوز هیچ برنامه ای برای توزیع ماسک و دستکش به داروخانه ها برای عرضه این اقلام به مردم ارائه نشده است، در حالی که با کمال تاسف این اقلام در بازار آزاد عرضه می شوند و در ویترین مغازه ها زده اند که ماسک و دستکش داریم.

ضیا درباره وضعیت داروهای ضد ویروس مانند تامی فلو که در درمان کرونا نیز بکار گرفته می شوند، گفت: از آنجایی که فشار مصرف بالا رفته است، طبیعتا این داروها از دسترسی کامل خارج شده و از طریق داروخانه های منتخب و دولتی توزیع و عرضه می شوند. امیدوارم که دست اندکاران بتوانند به زودی عرضه را با تقاضا مطابقت دهند.

وی تاکید کرد: البته این قسمت از مساله به تقاضا بازمی گردد. تامین و تولید داروها در شرایط عادی برای نیازهای روتین بود، اما اکنون حجم تقاضا بسیار بالا رفته و تا زمانیکه تامین و تولید بتواند خودش را با این تقاضا تطابق دهد، زمانبر خواهد بود. تصور می کنم که باید سطح تولید افزایش یابد تا بتوانیم نیاز را پوشش دهیم. به هر حال این کمبود در حال حاضر متاسفانه در برخی از این داروها وجود دارد و توزیع آن هم به سمت داروخانه های منتخب و مراکز دولتی رفته است.

true
true
true
true