×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۵ اسفند , ۱۴۰۲
حمایت بهارستانی ها از عرضه سیمان در بورس کالا

مهدی روشنفکر نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس از ابلاغیه وزارت صمت در خصوص ورود سیمان به بورس کالا تقدیر کرد و گفت: این تصمیم مورد حمایت مجلس است و سبب کوتاه شدن دست دلالان از بازار سیمان شده و تعادل قیمتی را به بازار باز می گرداند. همچنین احمد راستینه نماینده مردم شهرکرد اظهار داشت: کاهش قیمت سیمان نشان می‌دهد که می‌توان با سیاست گذاری درست و هدفمندسازی عرضه و تقاضا و رصد و نظارت بر بازار به کاهش قیمت‌ها امیدوار بود.

به گزارش کیوسک خبر به نقل از «کالاخبر»، مهدی روشنفکر نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی افزود: عرضه سیمان صرفا در بورس کالا، تصمیم درست و منطقی بوده که طبیعتاً مورد حمایت نمایندگان فهیم مردم در مجلس شورای اسلامی نیز هست.

وی در ادامه سخنان خود، به مزایای این تصمیم مهم اشاره کرد و گفت: با این تصمیم مهم، دست سودجویان و دلالان از بازار سیمان کوتاه خواهد شد و تعادل قیمتی در بازار به وجود خواهد آمد.

رعایت حقوق مصرف کننده با تک نرخی شدن سیمان

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، جلوگیری از دو نرخی شدن قیمت سیمان را از دیگر مزایای عرضه در بورس کالا دانست و بیان کرد: با تک نرخی شدن سیمان، حقوق مصرف کننده و تولیدکننده این کالا هر دو در کنار هم رعایت خواهد شد.

روشنفکر در ادامه سخنان خود تصریح کرد: این تصمیم موجب افزایش شفافیت در بازار سیمان می‌شود و امکان رصد و پایش را برای دستگاه‌ها و نهادهای متولی و نظارتی فراهم خواهد کرد.

واقعی شدن قیمت سیمان با عرضه در بورساحمد راستینه هفشجانی نماینده شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: وزیر صمت بر اساس یک برنامه کوتاه مدت با قولی که به نمایندگان مجلس داده بود، گام اول را برای کاهش قیمت ها به خوبی برداشت و آثار رضایت بخشی از کاهش قیمت سیمان در میان مردم دیده شد.

احمد راستینه هفشجانی، با بیان این مطلب، افزود: وزیر صمت در همین مدت کوتاه با تمرکز بر برنامه‌های کوتاه مدت به دنبال ثبات بازار و عبور از تلاطم های قیمت نهاده ها و کالاها به خصوص کالاها و مواد اولیه تولید که نقش اساسی را در بازار مسکن و قیمت تمام شده پروژه ها دارند، بوده است که با عرضه سیمان در بورس، تحقق این امر را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه این سیاست باید به یک ثبات پایدار منهتی شود، ادامه داد: انتظار می‌رود فاطمی امین بر اساس آنچه در برنامه تحول وزارت صمت به مجلس ارایه دادند، علاوه بر حفظ کاهش قیمت کالاها (بخصوص کالاهای حوزه ساخت و ساز و پروژه های عمرانی از جمله فولاد و سیمان) تلاش کند تا این زنجیره کاهش در یک برنامه مشخص با افزایش تولید و عرضه محصولات و نگاه اصولی در قیمت گذاری صحیح و نه دستوری دنبال شود.نماینده مردم شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه عرضه سیمان در بورس کشف قیمت اصولی بوده است، بیان کرد: این تصمیم با ایجاد شفافیت بیشتر در عرضه و تقاضا قیمت را به سمت قیمت واقعی حرکت داده است و امیدواریم این سیاست ها یعنی شفافیت عرضه و تقاضا و تلاش برای افزایش حجم تولید، بتواند سیاست کاهش قیمت ها را به سیاست پایداری تبدیل کند.

راستینه هفشجانی گفت: فاطمی امین وعده داده بود، با برنامه ای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تلاش می کند تا در عرصه روابط بین الملل برای صادرات محصولات کشورمان نیز برنامه منسجمی با وزارت امور خارجه داشته باشد که امیدواریم این سیاست را نیز پیگیری کند و با روحیه جهادی که دارد به سرانجام برساند تا مردم طعم خوش مدیریت کارآمد و برنامه محور را احساس کنند.

وی ادامه داد: کاهش قیمت سیمان نشان می دهد که می توان با سیاست گذاری درست و هدفمندسازی عرضه و تقاضا و رصد و نظارت بر بازار به کاهش قیمت ها امیدوار بود. نماینده شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: امیدوارم این اتفاق برای فولاد، میلگرد و عناصر وابسته بیفتد و سبب کاهش قیمت ها برای رونق در ساخت و ساز مسکن و پروژه های عمرانی شود.