×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
ثبت رکورد تولید آند و کاتد در تاریخ شرکت مس/رشد دو برابری فروش و صادرات شرکت مس در مقایسه با سال ۱۳۹۷

به گزارش کیوسک خبر به نقل از مس پرس، دکتر «اردشیر سعدمحمدی» مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه شرکت مس در سال گذشته با تحریم‌های ظالمانه‌ای روبرو شد که این موانع می‌توانست هدف اصلی شرکت برای تحقق رونق تولید و ثبت رکوردهای تولیدی را تحت تأثیر قرار دهد گفت: ولی شرکت مس با یک برنامه حساب‌شده و دقیق، کم کردن تمام ریسک‌ها موفق به ثبت چندین رکورد تولیدی و فروش شد.

وی افزود: ثبت رکورد تولید ۱ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۱۲۷ تن کنسانتره و تولید ۲۵۰ هزار و ۱۳۳ تن کاتد مس به‌عنوان بالاترین میزان تولید کنسانتره از زمان راه‌اندازی شرکت تاکنون محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت مس اظهار داشت: تولید کنسانتره شرکت مس در سال ۹۸ نسبت به برنامه رشد ۷،۲۱ درصدی و تولید کاتد رشد ۱۳،۶ درصدی نسبت به برنامه داشت.
سعدمحمدی با اشاره به تولید بی‌سابقه ۲۴۰ هزار تنی آند در کارخانه ذوب مجتمع مس سرچشمه از زمان تأسیس این کارخانه گفت: در سال گذشته مجموع تولید کارخانجات ذوب سرچشمه و خاتون‌آباد به ۳۰۴ هزار و ۴۴۶ تن رسید که در کل تاریخ شرکت بی‌سابقه بوده است.
مدیرعامل شرکت مس تصریح کرد: در برنامه تولید آند سال ۹۸ شرکت مس توقف پنج و نیم ماهه کارخانه ذوب خاتون‌آباد جهت توسعه و افزایش ظرفیت در نظر گرفته شد ولی در نهایت با همت پرسنل سخت کوش صنعت مس تولید آند نه تنها کاهش نیافت بلکه نسبت به برنامه شاهد رشد حدود ۱۶،۴۵ درصدی بودیم.
وی تأکید کرد: این رکوردها علی‌رغم کاهش عیار معادن هم‌زمان با اعمال سیاست مصونیت از معادن و حرکت بر مبنای طرح‌های مصوب معادن به دست آمده است.
سعدمحمدی با بیان اینکه بررسی عیار برداشتی از معادن شرکت مس بین سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ نشان دهنده کاهش حدود ۶ دهم درصدی در عیار استخراجی از معادن است عنوان کرد: در سال ۱۳۹۱ عیار استخراجی ۰/۶۸ درصد و در سال ۱۳۹۸ به رغم افزایش تولید و با یک برنامه‌ریزی حساب شده عیار استخراجی از معادن را به ۰/۶۲ درصد (۶۲ صدم درصد) رساندیم تا از معادنمان برای نسل های آینده صیانت کنیم.
مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه برنامه فروش داخلی و خارجی شرکت به‌رغم تحریم‌ها بیش از برنامه پیش‌بینی‌شده مصوب شد اظهار داشت: موفق به ثبت رکورد فروش خارجی با مبلغی بیش از ۱۱۶۶۰۸ میلیون ریال به‌عنوان بالاترین میزان درآمد صادراتی در تاریخ شرکت بشویم.
وی با بیان اینکه رکورد فروش داخلی شرکت با مبلغی بیش از ۱۱۰۶۴۲ میلیون ریال، به‌عنوان بالاترین درآمد فروش داخلی شرکت محسوب می‌شود اضافه کرد: درمجموع درآمد حاصل از فروش کل محصولات شرکت مس در سال گذشته به رقم خوب ۲۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسید که رشد فروش سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ بیشتر از ۱۲۷درصد می‌باشد که رکوردی در صنعت مس از ابتدای شروع به کار است.
سعدمحمدی با بیان اینکه در برنامه فروش سال گذشته شاهد رشد ۱۵،۴ درصدی نسبت به برنامه هستیم گفت: در سال گذشته موفق به ثبت صادرات بیش از ۱ میلیون دلاری شدیم که این میزان صادرات دو برابر صادرات شرکت مس در سال ۱۳۹۷ است.
مدیرعامل شرکت مس با اشاره به اینکه برای نخستین بار فروش شرکت مس بیش از تولید بوده است اظهار داشت: برای اولین بار در تاریخ شرکت در سال گذشته موفق به فروش ۲۵۱ هزار ۹۱۵ تنی کاتد شدیم که بالاتر از مجموع ۲۵۰٬۱۳۳ تنی کاتد تولیدی شرکت بوده است.
وی با بیان اینکه سهام شرکت مس در سال گذشته بازدهی ۱۴۶ درصدی به‌عنوان بالاترین میزان بازدهی سالانه نصیب سهامدارانش کرده است اظهار داشت: همچنین در سال گذشته موفق به دستیابی به ارزش بازار به رقم بیش ۷۲ هزار میلیارد تومان شدیم که بالاترین رقم تاریخی ارزش بازار شرکت محسوب می‌شود.

true
true
true
true

true