×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ شهریور - ۱۴۰۰  
true
true
تکمیل فاز یک پروژه انتقال پساب فولادشهر به کارخانه

به گزارش کیوسک خبر به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی ذوب‌ آهن اصفهان، مهدی نصر، معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت با اعلام خبر فوق، گفت: به منظور جبران آب مورد نیاز و کاهش برداشت آب از رودخانه زاینده رود و همچنین در راستای کاهش پیامدهای زیست محیطی، انتقال پساب فولادشهر به تصفیه خانه استحصال ذوب آهن در دستورکار قرار گرفت و پس از بررسی های فنی و اقتصادی توسط مدیریت مهندسی کارخانه، در سه فاز طراحی شده و در حال اجرا می باشد .

وی افزود: در فاز یک، پساب تصفیه شده توسط لوله کربن استیل سایز 600 میلی متر به طول ۴۴۳۰ متر از محل مخزن تعادل در میدان شهید خاکی تا میدان نهالستان به تصفیه خانه استحصال منتقل می گردد که درحال حاضر این پروژه بیش از ۹۹  درصد پیشرفت داشته و در حال نهایی شدن می باشد .

سید محمد رضاتوفیقی، مدیر اجرایی توسعه پشتیبانی تولید نیز در این خصوص گفت: انتقال پساب فولاد شهر در ظرفیت های مختلف با خروجی ۵۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ متر مکعب در ساعت پیش بینی شده که با نظارت این مدیریت توسط شرکت پویش ساخت در حال اجرا می باشد.

رضا توفیقی تاکید کرد: در طول عملیات اجرایی این خط با چالش هایی از جمله عبور لوله از زیر بستر جاده اصلی کارخانه و همچنین عبور از زیر خط راه آهن و سایر موارد مواجه بودیم که با همکاری مدیریت حراست شرکت و با  اتخاذ تدابیر فنی و جایگزین در طرح، موفق به عبور از این موانع و سرعت بخشیدن به اجرای عملیات و نیز صرفه جوئی اقتصادی قابل ملاحظه ای شدیم.

وی افزود: با هدف استفاده بهینه از منابع آب با اجرای دو فاز دیگر پروژه پسآب فولادشهر و همچنین تکمیل پروژه های انتقال پسآب زرین شهر، نجف آباد و فلاورجان به کارخانه میزان برداشت آب از رودخانه زاینده رود به کمترین حد ممکن خواهد رسید.

true
true
true
true

true